Akbank EFT Saatleri

Akbank EFT Saatleri

Akbank müşterileri kolay ev hızlı bir şekilde EFT yapabilecekler. EFT işlemi için Akbank şubelerinden saat 16.30’a kadar para transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT saatleri dâhilinde para transferini sağlamalısınız. Aksi takdirde bir sonra iş gününe para transferiniz aksar. Akbank EFT saati 09.00 ile 16.30’dur. Bu saate kadar size en yakın Akbank şubesine giderek kolayca EFT işlemini yapabilirsiniz. Akbank’ın EFT işlemleri artık daha esnek oldu. Akbank hesabınızdan başka bir banka hesabına para transferi yapmak için EFT işlemlerinizi Akbank İnternet aracılığı ile saat 17.15’e kadar kolayca yapabilirsiniz. Akbank hesabınızdan para transferi yapmak için sizler de bu saate kadar güvenli bir şekilde para gönderebilirsiniz. Ancak şubeye giderek EFT işleminizi yapmanız gerekiyor ise saat 16.30’a kadar Akbank şubelerine gitmelisiniz.

172196.jpg

EFT işlemleri 5 ile 20 dakika arasında gönderdiğiniz kişinin hesabına geçecektir. Banka yoğunluktan dolayı bu işlem 1 saat de sürebilir. Eğer yanlış bir hesaba EFT yaptığınızı düşünüyorsanız Akbank ile iletişime geçmelisiniz. En kısa sürede sorun çözülerek para iadesi sağlanabilir. Ayrıca Cumartesi ve Pazar günleri EFT yapamayacağınızı da belirtmek isteriz. Mesai saatleri içeresinde EFT işlemini yapmalısınız.

Havale/EFT Nedir?

Banka müşterileri günün her saatinde EFT yapmak zorunda olabiliyor. Müşterilerin bu ihtiyacını karşılamak için bankalar EFT işlem saatlerini esnetiyor. Özellikle Akbank müşterileri bu konuda oldukça şanslıdır. Çünkü bankaya gitmeye gerek kalmadan internet aracılığı ile EFT işlemini istediği yerden kolayca yapabiliyor. Bunun yanı sıra;

l Akbank Müşteri İletişim Merkezi’ni arayarak EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

l Akbank Şubelerine giderek EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

l Akbank ATM’leri üzerinden EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

l Akbank Mobilden ya da İnternet’ten EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank ATM’den EFT yapmayı düşünüyorsanız banka hesabı olmasa da cep telefonu ya da TC kimlik numarası üzerinden para transferini kolayca yapabilirsiniz.

1618052158941-ako.jpg

Akbank Havale İşlem Saatleri

Akbank havale işlem saatleri ATM’den olur ise 24 saat içerisinde paranın çekilmesi gerekmektedir. Eğer havale ettiğiniz para 24 saat içerisinde çekilmez ise kendi hesabınıza yeniden havale olur. Dolayısıyla ATM'den EFT işlemi yaptığınızda karşı tarafı bu konuda uyarmanız paranızın geri gelmesinin önüne geçecektir.

Editör