İslam Memiş neden Türk Lirasına geçiş yaptı

İslam Memiş neden Türk Lirasına geçiş yaptı

Her fırsatta dolar ve altındaki yükselişin devam edeceğini dile getiren altın piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten dikkat çeken bir karar geldi. Memiş, 2 ay süreyle tüm birikimini Türk Lirası'na çevirdiğini söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, BDDK, SPK ve Merkez Bankası yeni tedbirleri duyurdu. 6 maddelik yeni tedbir paketine göre, gelire endeksli senet (GES), tüketici kredileri, kredi kartları, kredi karşılık oranları, altın sertifikası ihracı ve halka arzlarla ilgili birçok karar alındı. Dolar kuru 17.01 liradan işlem görürken, gram altın 1.000 TL'ye çekildi.

Altın ve doların yükselmeye devam edeceğini her zaman dile getiren altın piyasaları uzmanı İslam Memiş'ten dikkat çeken bir karar geldi.

İslam Memiş tüm birikimini Türk Lirası'na çevirdiğini duyurdu. Memiş, bu kararının gerekçesi olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'ye yönelik operasyon hazırlığını gösterdi.

Memiş sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: Türkiye’nin operasyon süreci içerisinde sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Ekonomimize, Metmetçiklerimize destek vermek amaçlı birikimlerimizi 2 ay süreliğine TL’ye çevirdik. Özellikle yükselişin devam edeceğini öngörerek belirttiğim bu süreçte biz devletimizin yayındayız.

Biz, nefsimize yenik düşmeden, para pul düşünmeden bu süreçte sadece askerlerimize ve devlete destek vermeye odaklandık. 2 ay boyunca hiç bir hamle yapmadan mehmetçiğimizin vatanlarına dönmesini bekleyeceğiz.

Bu süreci fırsatçılık olarak değerlendirmek isteyen, hâlâ ısrarla maddi beklentisini ön planda tutarak soru soran omurgasızlar bu süreçte kesinlikle yazmasın. Fena bozarım. Hem cahil, hem kurnaz hem de omurgasız olanlar defolup gitsin. Yol arkadaşlarım benden haber beklesin.

O destek için sattığınız her kuruşun hakkını alacaksınız. Asil olan, asil gibi davranır, asilliğini korur. Yol arkadaşlarıma ve @TSKGnkur hayırlı, bereketli cumalar. Biz kazanacağız. 2 ay sonra göreceğiz. Selametle