Ziraat Bankası Ek No Nedir ve Nerede Yazar?

Ziraat Bankası Ek No Nedir ve Nerede Yazar?

Ziraat bankası ek no nedir ve nerede yazar? Konusunda akıllara takılan soruşların yanıtlarını sizler için düzenledik

Ziraat bankası ek no nedir ve nerede yazar? Bu ek no ne işe yarar? Gibi bazı karışık konular hakkında bir bilgilendirme yapmaya çalışacağız. Bankacılık işlemleri herkesin bildiği halde bazen karıştırdığı işlemler arasındadır. Bankacılık işlemlerinde kullanılan hesap numaraları, Ban numaraları gibi numaralar kafa karışıklığı yaratabilir.

Ziraat Bankası müşterisinin birden fazla hesabı bulunuyorsa bu müşteriye ait farklı banka hesaplarında kullandığı ek numara sistemine ek no denilmektedir. Bu durumu kısaca şöyle açıklayabiliriz. Mesela Ziraat Bankası'nda bir tane hesabınız zaten mevcut diyelim. Siz bu hesabın numarasının son 4 hanesi 4001 olarak kabul edelim. Fakat gene aynı Ziraat bankası açtığınızda bunları ayırt etmek için. Fakat farklı bir hesap daha açmak istediğinizde bu hesabın numarasının sonu 4002 olmalıdır.

Ziraat Bankası Ek No Nerede Yazar?

Bankacılık işlemleri herkesin kafasının karışmasına yol açabilir. Ziraat bankası ek no nerde yazar? Konusu da kafa karıştırıcı olabilir.

Bu numaraya kolayca ulaşmak mümkün müdür gibi konuları kapsayan yazımız sayesinde akıl karışıklıklarına bir dur diyebiliriz. Ziraat bankası ek numarasının işlevi aslında hesapların ayırt edici olmasını sağlar. Örneğin birden fazla Ziraat bankası hesabınız var ise bu hesapların karışmamasını sağlamak için banka bunlara ek numaralandırma yapar ki hesaplar arasında herhangi bir karışıklık yaşanmasın.

Ziraat bankası ek no nerede yazar merak edenler içinde mevcut hesap numaranızın son dört hanesi sizin ek numaranızı belirler.

Ziraat Bankası Ek No Ne İşe Yarar?

Ziraat bankası ek no ne işe yarar? Ne için kullanılır? Neden gereklidir? Gibi konuları size kısaca anlatmaya çalışalım.

Konusu karışık bir konu gibi görünebilir fakat aslında karışık değildir. Ek no uygulaması en başata Ziraat bankası, Garanti bankası ve Kuveyt Türk Bankaları ek no kullanmaktadır. Ziraat bankası ek no kullanmasının sebebi ise müşterinin farklı hesapları arasında karışıklık olmadan kolaylıkla para transfer işlerini yapmak için kullanılır. Ek no sayesinde Ziraat bankası, bir kişinin aynı bankada kaç hesabı bulunduğunu kolayca görebilir. Bunun dışında müşterinin kapatılan hesaplar ile birlikte o bankada kaç hesap açtığını da göstermek için kullanılmaktadır.

Ziraat Bankası Dışında Ek No Kullanan Bankalar Hangileridir?

Ziraat bankası dışında ek no kullanan bankalar hangileridir? Konusunda araştırma yapan kişilerin karşısına çok fazla banka çıkmamaktadır.

Ziraat bankası dışında ek no kullanan bankalar hangileridir? Başka banka hesaplarına ihtiyaç duyanların araştırdıkları konular arasındadır. Her banka ek no kullanmamaktadır. Çok fazla banka olduğu için her bankanın çalışma prensibi birbirinden farklıdır. Ek no kullanan iki banka daha vardır. Bunlar Garanti bankası ve Kuveyt Türk bankasıdır.