3. İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı başladı

3. İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı başladı

Start Beauty İzmir Expo İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı, İzmir'de gerçekleşiyor.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen fuar, Fuar İzmir C Hol'de açıldı. Açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, Türkiye Berberler ve Kuaförler Federasyonu Başkanı Bayram Karakaş, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Yalçın Ata, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Start Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Musa Öztürk, sektör temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu, İzmir'i fuarlar ve kongreler kenti yapma hedefini Mustafa Kemal Atatürk'ün verdiğini belirterek, bu hedefi yerine getirme çabası içinde olduklarını vurguladı. Özuslu ayrıca, "Fuar İzmir de bu çabanın bir eseridir. İzmir Büyükşehir Belediyesi, öz kaynaklarıyla yaptığı Fuar İzmir'de yılda 30'dan fazla fuar düzenliyor. Zaman zaman aynı anda 3 farklı fuarı ağırlayabilen bu tesis, üreticiler, esnaf, ticaret erbabı ve ihracatçılar için dünya ile entegrasyonu sağlamaktadır." dedi.

Fuarda Türkiye'nin birçok ilinden toplam 105 firma yer alıyor. Ziyaretçilere yeni teknolojik cihazlar, güzellik ve bakım sektörüne ait yeni ürünler, profesyonel markalar, dünyadaki son güzellik trendleri ve ekipmanlar tanıtılırken, saç kesiminden makyaja kadar birçok alanda workshoplar ve şovlar gerçekleştirilecek. Fuar, hem yerli hem de yabancı profesyonel ziyaretçilerin ilgisini çekiyor ve ilk iki gün 10:30-19:30, üçüncü gün ise 10:30-17:00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Start Beauty İzmir Expo İzmir Kuaför Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı, İzmir'de güzellik sektörüne dair son trendleri ve ürünleri keşfetmek isteyenler için önemli bir etkinlik olma özelliğini sürdürüyor. Bu fuar, sektörün önemli isimlerini bir araya getirerek katılımcılara güzellik dünyasının yeniliklerini sunma fırsatı sunuyor.