30 Ağustos Zafer Bayramı, Şişli'de Fener Alayı Ve Bengü Konseriyle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, Şişli'de Fener Alayı Ve Bengü Konseriyle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. YılıŞişli Belediyesi’nde Fener Alayı ve Bengü konseriyle kutlandı. Maçka Demokrasi Parkı'nda konser öncesi sahneye çıkan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, "Sevgili gençler, sevgili komşularım, aslında öyle bir dönemden geçiyoruz ki, özellikle gençlerimizin çok sevdiği sanatçılarımızın konserleri iptal ediliyor. Ama hiç yılmayın, hiçbiriniz korkmayın. Bu ülkenin gençlerinin dünya gençlerinden daha az kıymetli olmadığını bilen bir yönetici grubu var aramızda, asla vazgeç

Haber: GAYE ŞEYMA CAN - Kamera: FAHRETTİN ÖZTÜRK

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. YılıŞişli Belediyesi’nde Fener Alayı ve Bengü konseriyle kutlandı. Maçka Demokrasi Parkı'nda konser öncesi sahneye çıkan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, "Sevgili gençler, sevgili komşularım, aslında öyle bir dönemden geçiyoruz ki, özellikle gençlerimizin çok sevdiği sanatçılarımızın konserleri iptal ediliyor. Ama hiç yılmayın, hiçbiriniz korkmayın. Bu ülkenin gençlerinin dünya gençlerinden daha az kıymetli olmadığını bilen bir yönetici grubu var aramızda, asla vazgeçmeyin" dedi.

30 Ağustos Zafer Bayramıİstanbul Şişli’de de coşkuyla kutlandı. Kutlama, Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in de katılımıyla bu akşam Halaskargazi Caddesi’ndeki Atatürk Evi Müzesi önünden Fener Alayı ile başladı. Yüzlerce insan müze önünden Maçka Demokrasi Parkı’na yürüdü. Kutlamalar Maçka Parkı’nda Bengü konseriyle devam etti.

Fener Alayı yürüyüşü başlamadan önce Atatürk Evi Müzesi'nde ANKA Haber Ajansı’na konuşan Belediye Başkanı Muammer Keskin şunları söyledi:

KOMŞULARIMIZ DEMOKRASİ PARKINI DOLDURACAK: Bugün aslında Atatürk'ün evinden bütün komşularımızla Şişli'ye yolu düşen herkesle Demokrasi Parkı'nda yürüyeceğiz. Orada çok güzel bir konserle komşularımızı karşılayacağız ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı coşkuyla kutlayacağız. 7’den 70’e herkesin bu alanda toplamıyor. Biraz sonra yürüyüşe geçtikten sonra, eminim ki Demokrasi Parkı'nı da dolduran komşularımız, dostlarımız ve bizimle beraber aynı gönüldaşlığı gösteren Şişli ve İstanbul veya Türkiyeli hatta yabancı da olacak.

BU BAŞARI HİKAYESİ KÜÇÜMSENECEK BİR ŞEY DEĞİL: O yüzden bu kutlu savaş, bu başarı hikayesi küçümsenecek bir şey değil. Ayrıca Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Lozan Anlaşması'nın 100. yılı için önümüzdeki 24 Temmuz’a hazırlık yapıyoruz. Hem İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu hem Şişli Belediyesi olarak birlikte bir çalışma içerisindeyiz. Lozan Türkiye’nin tapusudur. O da yine bu evde kararlaştırılan bir başarı hikayesinin sonucudur. O yüzden 30 Ağustos Zafer Bayramı herhangi bir bayram gibi kutlanmamalı. Daha coşkulu, daha nitelikli ve herkesi kucaklayacak şekilde kutlanmalıdır. Dünyada ezilen ulusların da örnek aldığı Mustafa Kemal Atatürk ve bütün arkadaşlarının başarı hikayesidir.”

Konser öncesinde Şişlililere seslenen Keskin şöyle konuştu:

BİZLER ATATÜRK’ÜN ÜN SİLAH ARKADAŞLARIYIZ ONUN BIRAKTIĞI ÜLKEYİİLELEBET YAŞATACAĞIZ:Şişli açısından çok önemli bir gün. Mustafa Kemal Atatürk 16 Mayıs günü sabaha doğru İstanbul'dan çıkıp Samsun'a gidip ve 6 ay kaldığı bu evde muhteşem bir ülkenin kuruluşunu ve kurtuluşunu sağladı. O yüzden 30 Ağustos Zafer Bayramı’mız emin olun ki dünya ölçeğinde çok önemli bir bayramdır. Hepinize kutlu olsun. Bizler Mustafa Kemal Atatürk'ün yoldaşlarıyız. Onun silah arkadaşlarıyız. Onun bıraktığı bir ülkeyi ilelebet yaşatacağız."

"15 CİVARINDA KONSER İPTAL EDİLDİ. AMA HİÇ YILMAYIN”

Keskin, son zamanlarda iptal edilen konser ve festivallere de değinerek şunları söyledi:

"Sevgili gençler, sevgili komşularım, aslında öyle bir dönemden geçiyoruz ki özellikle gençlerimizin çok sevdiği sanatçılarımızın konserleri iptal ediliyor. Tam 15 civarında Türkiye'nin birçok noktasında konserler iptal edildi. Ama hiç yılmayın, hiçbiriniz korkmayın. Bu ülkenin gençlerinin dünya gençlerinden daha az kıymetli olmadığını bilen bir yönetici grubu var aramızda, asla vazgeçmeyin."

Başkan Keskin konuşmasının sonunda konseri izleyen kalabalıkla birlikte İzmir Marşı'nı söyledi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı