Belediye Başkanı Bozdoğan: “tarsus Kesinlikle İl Olacak’’

Belediye Başkanı Bozdoğan: “tarsus Kesinlikle İl Olacak’’

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair merak edilen soruları cevapladı, önemli değerlendirmelerde bulundu. Tarsus’un il olacağına inancını bir kez daha yineleyen Başkan Bozdoğan, Tarsus için planlanan projelerin engellendiğini vurgulayarak, “Hiçbir siyaset bu kente zarar veremez. Kente zarar veren insanları bu halk asla affetmez. Bu halk neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyor” dedi.

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, katıldığı canlı yayın programında gündeme dair merak edilen soruları cevapladı, önemli değerlendirmelerde bulundu. Tarsus’un il olacağına inancını bir kez daha yineleyen Başkan Bozdoğan, Tarsus için planlanan projelerin engellendiğini vurgulayarak, “Hiçbir siyaset bu kente zarar veremez. Kente zarar veren insanları bu halk asla affetmez. Bu halk neyin doğru neyin yanlış olduğunu biliyor” dedi.

Açıklamalarına "İl’le De Tarsus" projesiyle ilgili bilgi vererek başlayan Başkan Bozdoğan, "5 defa başkent olan bir kenti konuşuyoruz. Tarihin, tarımın, turizmin, çok kültürlülüğün, ilklerin başkenti, bu sebeple Tarsus il olmalı. Tüm uğraşımız bu yüzdendir. Tarsus’un sakinliğe, rahatlığa, sükunete ihtiyacı var. Sosyal yaşam kalitesi üst seviyeye ulaşan bir yer. Ben doğruluk ve dürüstlüğün her zaman yanındayım. Bu proje çok ciddi. Tarsus’u seven bir insan buranın il olması için her şeyi yapar. İşin siyasetini düşünmemek lazım. Bir insanın başına gelebilecek en kötü şey yalnız kalmaktır. Sonra öğrendim ki yalnız hissetmeye sebep olan insanlarla yoldaşlık yapmak daha kötüdür. Asıl kötü olan o yalnız hissini sana veren insanlarla yoldaş olmaktır. Bu kadar yoldaşların içinde yalnız kalmak daha kötü. Doğru neyse onun yanında olmaya çalışıyorum. Herkesi yanımda görmek istiyorum. Tarsus haklarını alsın artık. Lobicilikte siyasette yalnız bırakılan bir Tarsus var" diye konuştu.

“HALKIM İSTERSE YÜZDE YÜZ ADAYIM’’

Tarsus il olsun ya da olamasın belediye başkanlığına aday olduğunu açıklayan Başkan Bozdoğan, “Mecliste çok net olarak söyledim. O kadar çok kukla belediye başkan aday adayları var ki, şartlar ne olursa olsun halkım istediği sürece adayım. Ben vatandaşımı seçmen olarak görmedim, benim vatandaşım yurttaştır. Ben gelecek seçimi değil, gelecek nesli düşünüyorum. Yapmadıklarım kadar yapamadıklarımdan da kendimi sorguluyorum. Burada enteresan bir şey var, benim Vahap Bey ile bir sorunum yok, bürokratlarıyla bir sorunum var’’ dedi.

“BİR BELEDİYE BİR KENTE VİZYON VE MİSYON YÜKLEMELİ’’

Kırsal ve merkez mahallelerde vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Bozdoğan, şöyle devam etti:

“Özellikle köylerde yapılan çalışmalarımızda memnuniyet anketimiz yüzde 65 dolaylarında. Biz her mahallemize hizmet götürmek için çabalıyoruz. Halk marketlerimizi her mahallede hayata geçireceğiz. Üreticilerimizin ürünleri Halk marketlerde vatandaşlarımıza sunuluyor. Hem halk kazanıyor, hem üretici kazanıyor. Aynı zamanda asfaltlanmayan yol kalmayacak dedik, Cumhuriyet tarihinin en fazla yolunu asfaltladık. Tarım ile desteklere devam ediyoruz, kasamız her ay halka sunuluyor. Her zaman söylüyorum ben halkımın avukatıyım, haklarını savunacağım. Ancak bir belediye bir kente vizyon ve misyon yüklemeli. Bir kentin kimliği ve kültürü olmalı. Bu kadar Mersin milletvekili var, neredeler acaba?’’

“2023 YILINDA 400 MİLYONLUK YATIRIM YAPACAĞIZ’’

Göreve geldiğinden bu yana 140’ın üzerindeki işgaliyeyi 40’lara kadar düşürdüğünü söyleyen Haluk Bozdoğan, “İşgaliyeleri kaldırıp, vatandaşlara hizmet olarak sunuyoruz, kimseye peşkeşçekmiyoruz. Ben 95 bin oy alan bir seçilmişim. Bu kapsamda kasamız artışa geçti. 2023 bütçesinde tam olarak 400 milyon yatırım planlıyoruz. Ayrıca evsel katı atık ücretlerinden vazgeçtik, halkımızın olan halkımıza kalır. Biz 65 milyondan vazgeçtik. Tüm bu yatırımları halkımıza faydayı esas alarak hayata geçireceğiz’’ diye konuştu.

“HİÇBİR SİYASET KENTE ZARAR VERMEMELİ’’

Tarsus için planladığı tüm projelerin engellenmeye çalışıldığını belirten Başkan Bozdoğan, “Evraklarımız imar komisyona dahi gidemiyor. Tarsus’a dört dörtlük 5 yıldızlı bir otel kazandıracağız. Evrakı gönderdik, ama imar komisyonuna gönderilmedi. Bu hizmetler elbet yapılacak, tüm uğraşlarımız bu sebeple devam ediyor. Fakat bu anlamda zaman kaybı. Bunların seri halde yapılması gerekiyor. Bir imar başkanı bunu oyalayamaz. Hiçbir siyaset kente zarar vermemeli. Hangi partiden olursa olsun ben tartışmaya hazırım her zaman. Kente zarar veren insanları bu halk asla affetmez. Bu halk neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir’’ dedi.

TARSUS PLAJI HALKA AÇILIYOR, ASMA KÖPRÜ TAMAMLANIYOR

Başkan Bozdoğan, Tarsus Plajı hakkında da şunları söyledi:

“Tarsus il olmak için tüm donelere sahip. Ata tohumu bu kadar fazla olan bir belediye var mı? Tarsus öyle bir lobi ki, nerede Tarsus Milletvekili? Şu olayda bir önerge verecek bir milletvekili yok mu? Bu kent il olsa ana damarını açsak. Ama Tarsus mutlaka il olacak. Bu kentin il olması için elimizden geleni yapacağız. Yıllardır Tarsus Beyaz Kum Plajımızda tarım yaptılar. Ama halkın plaja girmesine engel oldular. Burası halkın yeri. Beyaz Kum Plajı hiçbir yerde yok. O kadar toprağa tarım yapılırken doğal sit alanı değil de gariban vatandaş plaja gireceği zaman mı doğal sit alanı oluyor? Ben tüm bu detayları halkımla paylaşıyorum. Her şekilde bizlere engel olunuyor. Tarsus Plajı’na erişim kolaylığı için asma köprümüz bitmek üzere. Tarsus halkı denize girsin diye çabaladık. Doğal sit alanına asma köprü yapmak normalde yasak. Bu yasak ama tarım yasak değil sanırım. Ben yapacağım, tarım yapılmasına ses çıkmayacak, ama asma köprüye ses çıkacak. Kasım ayından sonra vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.’’

GÖSTERİ VE TARSUS KÜLTÜR MERKEZİ FAALİYETE GEÇİYOR

Başkan Bozdoğan, Gösteri ve Tarsus Kültür Merkezi ile ilgili olarak da “Atatürk Gösteri Merkezi’nde yakında bir konser yapacağız. Biz orası yıkılmasın diye elimizden geleni yaptık ve şimdi halkımızın hizmetine açacağız. 1 yıl içerisinde Tarsus Kültür Merkezi de faaliyete geçecek’’ diye konuştu.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı