Gazipaşa Belediyesi Cimbiti Yaylasında Nohut Hasadını Tamamladı

Gazipaşa Belediyesi Cimbiti Yaylasında Nohut Hasadını Tamamladı

Gazipaşa Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Cimbiti yaylasına ekilen nohutları hasat etti.

Gazipaşa Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri Cimbiti yaylasına ekilen nohutları hasat etti.

Gazipaşa Belediyesi mayıs ayında merkeze 60 kilometre uzaklıkta, 1700 metre yükseklikteki Cimbiti yaylasına nohut ekimi yapmıştı. Göreve başladığı zamandan itibaren belediyenin boş arazilerini değerlendirmeye çalışan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, nohut hasadı yapan belediye personeli Cimbiti yaylasında ziyaret ederek kolaylıklar diledi.

“HER YIL NOHUT EKİMİ YAPARAK HEM ÜRETİME DESTEK OLUYOR HEM DE ÇİFTÇİLERİMİZE ÖRNEK OLUYORUZ”

Her zaman çalışarak, üreterek hem örnek olup hem de gelişmeyi hedeflediklerini söyleyen Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Her yıl olduğu gibi bu yılda mayıs ayında 100 dönüm arazimize nohut ekimi yapmıştık. Ekimden sonra yaylalarımız güzel yağış aldı. Dolayısıyla nohutlarımızdan iyi bir verim almayı bekliyoruz. Her yıl nohut ekimi yaparak hem üretime destek oluyor hem de çiftçilerimize örnek oluyoruz. Burada tamamen belediyemizin imkanlarıyla ve çalışma arkadaşlarımızın emekleriyle üretim yapıyoruz. Nohut ekimi ve hasat zamanında; günlerce, emek ve özveriyle çalışan personelimize teşekkür ediyorum. Yaylalarımızda ekim yapan çiftçilerimize kolaylıklar diliyorum. Herkese bol bereketli hasatlar olsun. Bu topraklarımızda emek var, dayanışma var, üretim var. Üretimimizde ise gelecek var. Bu bilinçle Gazipaşa Belediyesi olarak her yıl üretmeye ve geleceğe güvenle ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

Gazipaşa Belediyesi, üretimi artırarak tüketicinin sağlıklıürünlerle buluşması için çalışmalarını devam ettiriyor. Gazipaşa Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ekipleri, hasat yapılan nohudun bir kısmının bir sonraki yıl için tohum olarak saklanacağını, bir kısmının ihtiyaç sahiplerine verileceğini ve bir kısmının da satışa sunulacağını belirtti.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı