İtfaiyelerin İçeceği Suyu Çöpe Atanlar Bakın Kimmiş!

İtfaiyelerin İçeceği Suyu Çöpe Atanlar Bakın Kimmiş!

Türkiye’nin bazı noktalarında yangın hala devam ediyor. Yangınla mücadele eden orman işçilerinin ve itfaiyecilerin içeceği suyu çöpe atan şahısları polis ekipleri yakaladı.

Marmaris’te devam eden yangına müdahale eden ekiplerin içeceği suları çöpe atan 3 şahıs, balkonda çamaşır asan kadının dikkati sayesinde yakalandı.

Armutalan Mahallesi’nde öğle saatlerinde panelvan minibüsten 3 kişi çöp konteynerine 5 litrelik damacana, 1 litrelik pet şişe ve 30 cc’lik onlarca suyu attı.

marmaris-te-yanginla-mucadele-eden-gorevliler-4-14309574-o.jpg

O sırada balkonda çamaşır asan kadın suların çöpe atıldığını fark ederek şahısları cep telefonu ile video kaydına aldı. Daha sonrasında da durumu polis ekiplerine bildirdi. Şahısların kullanmış olduğu minibüsün plakasını da verdi.

3 Şüpheli Gözaltına Alındı

Söz konusu minibüsün plakası telsiz anonsları ile tüm birimlere bildirildi. Minibüs Turgutlu Mahallesi’nde güvenlik önlemi alan polisler tarafından durduruldu. Şüpheliler gözaltına alındı. İlk ifadelerin suların buz tutup patladığını ve bundan dolayı çöpe attıklarını söylediler.

Yangın Bölgesinde Görevli

3 şüphelinin Emniyetteki işlemleri devam ediyor. Herhangi bir siyasi parti üyelikleri ve sabıkalarının olmadığı belirlendi. Şüphelilerin yangın bölgesindeki ekiplere gıda ve içecek götürmekle görevli olduğu öğrenildi.

marmaris-te-yanginla-mucadele-eden-gorevliler-5-14309574-o.jpg

Editör