İzmir'e sokak kayvanları için modern hayvan hastanesi

İzmir'e sokak kayvanları için modern hayvan hastanesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanları için modern hayvan hastanesi kuruyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarının sağlığını ve yaşam kalitesini artırmak amacıyla Seyrek Hayvan Hastanesi'ni yakında hizmete almayı planlıyor. Menemen Seyrek bölgesinde inşa edilen bu özel hastane, gelişmiş cihazlarla donatılmış ve uzman veteriner hekimlerden oluşan bir kadro ile sokak hayvanlarının tedavisine ve cerrahi operasyonlarına olanak sağlayacak. Ayrıca hastane, yaklaşık 600 metrekare kapalı alana sahip ve yoğun bakım ve yatan hasta ünitelerine sahip.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik İşleri Şube Müdürü Umut Polat, bu hastanenin bir kamu kuruluşu tarafından hayvanlar için kurulan ilk hastane olduğunu vurguladı. Polat, "Çalışmamız, İzmir'de sokak hayvanlarına yönelik yürütülen çalışmaları destekler nitelikte. Tesiste cihazlar, ekipmanlar ve uzman veteriner hekim kadrosu ile can dostlarımıza yönelik faaliyetleri bir üst noktaya taşıyacağız" dedi.

Ayrıca, mevzuat gereği yerel yönetimlerin genellikle yalnızca sokak hayvanlarına hizmet verme yükümlülüğü olduğunu hatırlatan Polat, hayvan hastanesinin ruhsat alması durumunda sahipli hayvanlara da hizmet vereceğini söyledi. Bu sayede hastanenin kapasitesi artırılarak daha fazla hayvana hizmet sunulacak. Tesis, gelişmiş cihazlar ve uzman personel tarafından çeşitli operasyonları gerçekleştirecek ve hayvanların tedavisine yardımcı olacak.