Kemalpaşa Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı

Kemalpaşa Gündüz Bakımevi Hizmete Açıldı

Kemalpaşa Belediyesi Gündüz Bakımevi, çalışan ve gelir düzeyi düşük olan ailelere destek olmak amacı ile Örnekköy’de hizmete açıldı.

Kemalpaşa Belediyesi Gündüz Bakımevi, çalışan ve gelir düzeyi düşük olan ailelere destek olmak amacı ile Örnekköy’de hizmete açıldı.

Kemalpaşa Örnekköy Mahallesi’nde açılan merkez, 3-4-5 yaş grubu çocukları 50 çocuğa hizmet verecek. Merkezde Kemalpaşalıçocuklara İngilizce, jimnastik, satranç derslerinin yanı sıra fiziksel, sosyal, duygusal, bilişsel ve psikomotor gelişim alanlarında destek sağlanacak.

Haftanın 5 günü 08.30 - 17.30 saatleri arasında hizmet verecek tesiste, öğrenciler için diyetisyen kontrolünde hazırlanan üç öğün yemek sunulacak.

"AMACIMIZ BİLİMİN ÜSTÜNLÜĞÜNE İNANAN BİREYLER YETİŞTİRMEK"

Kemalpaşa için çok değerli bir eğitim yuvasını hayata geçirmeleri sebebiyle mutlu olduklarını belirten Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, "Göreve geldiğimiz andan itibaren eğitim alanında hızlı bir çalışma başlattık. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Gündüz Bakımevi ve yakın zamanda kurdelesini keseceğimiz Kemalpaşa Eğitim Merkezi gibi çok sayıda merkezi hayata geçirmeyi amaçlıyorduk ancak pandemi her alanda faaliyetlerimizi ertelememize neden oldu. Bugün açmış olduğumuz merkezde kuruluş amacımız çocuklarımızı, insan gelişiminin başlangıç noktası olan 0-6 yaş aralığında, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, kendisine güvenen, medeni cesareti ve sosyal becerileri gelişmiş, vatanını, milletini seven ve yüceltmeye çalışan, bilimin ve aklın üstünlüğüne inanan bireyler olarak yetiştirmektir. Kemalpaşa Gündüz Bakımevi’nin tüm ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı