Ölüm Sebebi Bambaşka Çıktı!

Ölüm Sebebi Bambaşka Çıktı!

Onur Alp Eker, Kurban Bayramı’nın birinci günü kaçan kurbanlık koyunu yakalamak isterken kaybolmuş ve dere yatağında cansız bedenine ulaşılmıştı. Ön otopsi raporunun çıktığı açıklandı.

Ön otopsi raporuna göre Eker’in vücudunda çok sayıda arı iğnesi izine rastlandı. Ölümün arı sokmasından ya da beyin kanamasından dolayı gerçekleşmesi üzerinde duruluyor.

Onur Alp Eker, kurbanlık koyunu yakalamak için dedesi ile dağlık alana doğru gitti. Dede Zühtü Erdoğan geri döndü ve kamyoneti alarak farklı bir yoldan koyunun önüne geçmek için hareket etti. Eker ise takip ettiği koyunla birlikte ormanlık alanda kayboldu.

1626975459182-1626893338498-onur-eker.jpg

Eker’in yakınları tarafından yapılan ilk aramalar sonuç vermeyince jandarma ve polise haber verildi. Bayramın birinci günü saat 15.00 sularında arama kurtarma çalışmaları başladı. Gecenin geç saatlerine kadar devam eden aramalarda Eker bulunamadı. İkinci gün sabah saatlerinde arama çalışmaları yeniden başladı. Arama çalışmalarına helikopter destek verirken, drone ve termal kamera da kullanıldı. 100 kişilik arama kurtarma ekibi ikinci günün sonunda da Eker’i bulamadı.

Bayramın üçüncü gününde 100’ün üzerinde personelin katılımıyla arama çalışmaları devam etti. Ekipler, Eker’in telefonunun son sinyal verdiği yerden arama faaliyetlerini sürdürdü.

Akşam saatlerinde ise Eker’in cansız bedenine kurumuş bir dere yatağının kenarında ulaşıldı.

kacan-kurbanligin-pesinden-gidip-olu-bulunan-onur-alp-ekerin-olumunde-ilk-suphe-1627050250-4623.jpg

16 Yaşındaki Genç Gördü

Eker’in kaybolduğu ilk gün mahalledeki camiden kayıp anonsu yapıldığı ve bazı mahallelerin de arama çalışmalarına gönüllü olarak katıldığı öğrenildi. Eker’in cansız bedenine arama faaliyetine katılan 16 yaşındaki bir gencin ulaştığı açıklandı.

16 yaşındaki genç yayılan kokuyu takip ederek Eker’in cansız bedenine ulaştı ve babasına haber verdi. Olay yerine jandarma, polis ve arama-kurtarma ekipleri intikal etti, yerde yüzüstü şekilde yatan kişinin teşhisi için dede Zühtü Erdoğan olay yerine getirildi. Erdoğan gördükleri karşısında gözyaşlarını tutamadı.

Çok Sayıda Arı İğnesi İzi

Ön otopsi sonucunda Onur’un vücudunda herhangi bir ateşli silah, yaralama veya delici-kesici yara izine rastlanmadığı belirtildi. Eker’in hayatını kaybettiği bölgenin 150 metre ilerisinde arı kovanları ve çardak olduğu tespit edildi. Eker’in vücudunda çok sayıda arı iğnesi izine rastlandı. Ölümün arı sokmasından ya da beyin kanamasından dolayı gerçekleşmesi üzerinde duruluyor. Adli Tıp Kurumu raporu sonrasında kesin ölüm nedeni ortaya çıkacak.

new-project-58-2-1.jpg

Editör