Son Dakika: Ormanda Keşif Yapan 2 PKK'lı Yakalandı

Son Dakika: Ormanda Keşif Yapan 2 PKK'lı Yakalandı

Gelen son dakika bilgilerine göre, Manisa’nın Turgutlu ilçesinde PKK terör örgütü içerisinde orman yakmak için sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Suriye uyruklu 2 kardeş, operasyonla yakalandı.

İzmir MİT Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince PKK terör örgütü mensuplarının ve işbirlikçilerinin tespiti ve açığa çıkarılması muhtemelen eylemlerin önüne geçmek için Suriye uyruklu örgüt mensubu olduğu öğrenilen 2 kardeşin orman yakma eylemi için Manisa, Bursa ve İzmir illerine gelerek keşif yaptıkları bilgisi elde edildi.

Bunların yanı sıra orman yakma eyleminin gerçekleştirilmesinden hemen sonra yasa dışı yollardan yurt dışına kaçacakları öğrenilen 2 kişinin yapılan çalışmalarla iki şüphelinin yakalandığı bildirildi.

Jandarma’dan Açıklama

Jandarma tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü mensuplarının ve işbirlikçilerinin tespiti ve açığı çıkarılması, muhtemel eylemlerin önlenmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalarda; terör örgütü içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren Suriye uyruklu kardeş 2 örgüt mensubunun orman yakma eylemi için İzmir, Manisa ve Bursa illerine gelerek keşif yaptıkları, orman yakma eylemini gerçekleştirdikten sonra illegal yollardan yurt dışına çıkacakları yönünde bilgiler elde edilmiştir.

Söz konusu örgüt mensupları, Manisa/Turgutlu da bulundukları tespit edilerek İzmir MİT Bölge Başkanlığı, İzmir İl Emniyet Müdürlüğü, Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ve Manisa İl J.K.lığı ile koordineli yapılan müşterek operasyon sonucu yakalanmıştır."