Vahap Seçer, Gençlere Seslendi: “sizler Geleceğimizin Umudusunuz”

Vahap Seçer, Gençlere Seslendi: “sizler Geleceğimizin Umudusunuz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Karaduvar Kültür, Sanat, Spor ve Eğitim Derneği tarafından Karaduvar Muhtarlığı’nın destekleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘15. Karaduvar Tarım, Balıkçılık ve Çevre Festivali’ne katıldı. Burada gençlere seslenen Başkan Seçer, “Sizler geleceğimizin umudusunuz. Sizlere güveniyoruz. Sizler iyi yetişin istiyoruz, iyi eğitim görün istiyoruz, mutlu olun istiyoruz. Dünyayı takip edin, hiçbir konuda geride kalmayalım. Kimsenin sömürüsü

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Karaduvar Kültür, Sanat, Spor ve Eğitim Derneği tarafından Karaduvar Muhtarlığı’nın destekleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘15. Karaduvar Tarım, Balıkçılık ve Çevre Festivali’ne katıldı. Burada gençlere seslenen Başkan Seçer, “Sizler geleceğimizin umudusunuz. Sizlere güveniyoruz. Sizler iyi yetişin istiyoruz, iyi eğitim görün istiyoruz, mutlu olun istiyoruz. Dünyayı takip edin, hiçbir konuda geride kalmayalım. Kimsenin sömürüsü, müstemlekesi olmayalım” dedi.

Bu haftanın 30 Ağustos Zafer Haftası olduğunu vurgulayan Başkan Seçer, 30 Ağustos deyince aklınıza kim geliyor? Elbette, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk. O’nu saygıyla anıyoruz. 30 Ağustos çok önemli bir gün. Bugün üzerinde onurlu, şerefli bir birey olarak, bir vatandaş olarak yaşadığımız toprakların, emperyalistlerden temizlendiği gündür 30 Ağustos. Biz tam bağımsız bir Türkiye için mücadele ediyoruz. Daha çok çalışacağız, daha çok birbirimize sarılacağız, güveneceğiz, inanacağız ve ülkemizi çok daha iyi yerlere getireceğiz” diye konuştu.

“MERSİN ÖZGÜRLÜKLERİN KENTİ”

Mersin’in her bakımdan çok güzel bir kent olduğunu ve Mersin’e aşık olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “Mersin; Doğu’dan, Batı’dan, Kuzey’den, Orta Anadolu’dan herkesin kardeşçe yaşadığı bir kent. İnsanlarıırklarına, mezheplerine, cinsiyetlerine göre ayıranlara kulaklarınızı tıkayın. Sizlere ‘kardeşçe yaşayın, barış içerisinde yaşayın, dostça yaşayın’ diyenlere kulağınızı açın, onlarla beraber olun” dedi.

Başkan Seçer konuşmasışu sözlerle tamamladı:

“Mersin gençlerin kenti, Mersin özgürlüklerin kenti, Mersin çağdaş bir kent, Mersin hoşgörülü bir kent, Mersin Atatürk’ün kenti. Sizlere inanıyoruz, sizleri seviyoruz, sizlere sahip çıkacağız, sizleri gözümüz gibi koruyacağız. Yemeyeceğiz yedireceğiz, içmeyeceğiz içireceğiz, üşüyeceğiz ki sizi üşütmeyeceğiz. Tıpkı bir annenin şefkati gibi sizleri sarıp sarmalayacağız.”

Konuşmaların ardından, sahne alan pop müziğin sevilen isimlerinden Cem Belevi, sevilen şakılarını Karaduvarlılar için seslendirdi.

Kaynak: ANKA Haber Ajansı