C Vitamini Serumu İle Daha Sağlıklı Bir Cilt!

C Vitamini Serumu İle Daha Sağlıklı Bir Cilt!

Vücudumuzun, işlevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesinde vitaminlerin rolü büyüktür.

C vitamini hem genel sağlığımız hem de cildimiz açısından önemli bir yere sahiptir. Bakım rutinlerinin olmazsa olmazlarından olan C vitamini küçük şişelerde satışa sunulur ve serum formundadır. Cilt üzerinde meydana gelen birçok problem ile savaşarak, canlı ve parlak bir görünüme kavuşulmasını sağlar. Kollajen, cilt için çok önemlidir. Cilde dolgunluğunu veren, sıkılaştıran kollajen C vitamini sayesinde daha fazla üretilir. Yani C vitamini denilince aklımıza gelen ilk şey gençleştirme konusundaki başarısı olmalıdır!

1200x627-c-vitamini-nelerde-var-c-vitamini-faydalari-nelerdir-hangi-besinlerde-bulunur-1608807806839.jpg

C Vitamini Serumunun Cilde Faydaları Nelerdir?

Son zamanlarda popüler olan vitamin serumları gelecekteki en büyük kurtarıcılarımızdan biri olacak gibi görünüyor. Nedeni ise, gelişen teknoloji, kalabalık, artan hava kirliliği, Uv ışınları, stres dolu bir dünya ve buna bağlı olarak cildimizin alarma geçmesi olacak. Bu olumsuz etkenler arttıkça cildin yaşlanma hızı artacak ve kollajen üretimi de doğal olarak yavaşlayacak. Bu durum karşısında erkenden ortaya çıkan ince kırışıklıklar ile mücadele etmek ise mümkün! C vitamini serumlarının içeriğinde askorbik asit, aloe vera, E vitamini gibi cilt üzerinde onarıcı etkiye sahip olan bileşenler de bulunabilir. Özellikle de askorbik asit cilt sağlığı açısından en güçlü bileşenlerden biridir. C vitamini serumu kolay kullanılabilir olması nedeni ile oldukça pratiktir. Cilde doğrudan sürülür ve kısa süre içinde de etkileri gözler önüne serilir.

l C vitamini kırışıklık oluşumunu yavaşlatır ve cildin nem ihtiyacını karşılar.

l Güneş lekelerini azaltma ve cildin daha pürüzsüz görünmesi noktasında etkilidir.

l Cilt üzerindeki sivilce izlerini yok etme konusunda başarılıdır.

l Cilt rengini eşitleyerek, cildin daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardım eder.

l Yara veya ufak cilt hasarlarının iyileşmesinde etkili olduğu görülmüştür.

l Cilde tazelik getirir ve donuk görünümü ortadan kaldırarak daha aydınlık görünmesini sağlar.

l Çatlakların iyileşmesi için faydalıdır.

l Göz çevresinde meydana gelen koyu renk halkalar ve şişliklerin azalmasına yardım eder.

l Cildin nem oranını korur, akne oluşumunu önler.

C Vitamini Serumunun Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

C vitamini serumu günde iki defa cilde uygulanabilir. Nemsiz ve kuru bir yerde muhafaza edilmesi gereken serum günlük rutinleriniz arasında rahatlıkla yerini alabilir. Öncelikle yapmanız gereken şey temizlemiş olduğunuz cildinize tonik uygulaması yapmak ve ardından da C vitaminine geçmektir. Yeterli miktarda alınan vitamin, cilde masaj hareketleri ile yedirilerek sürülür.

c-vitamini-her-gun-kullanilmali-mi-846652-5.jpg

Bu işlemin ardından cildinize nemlendiricinizi sürerek bakımınızı sonlandırabilirsiniz. İnce bir tabaka halinde uygulanan C vitamini cildinizi şımartarak ihtiyaç duyduğu bakımı yapacaktır. Artan kollajen miktarı sayesinde cildiniz bebeksi bir görünüme kavuşacaktır. Ancak burada önemli olan nokta rutini aksatmamak ve düzenli şekilde devam etmektir. Dilerseniz nemlendiricinizin içine bir miktar C vitamini serumu ekleyerek de kullanabilirsiniz.

C vitamini hassas ciltler de dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için uygundur. Her yaşta kullanılabilecek C vitamini serumları sayesinde cildinizde günden güne ortaya çıkan değişime inanamayacaksınız!

Editör