Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı nasıl yapılır konusu, makyaj yapmayı seven ve iyi makyaj yapmak isteyen herkes tarafından önem arz eden bir konudur.

Doğru makyaj malzemeleri seçimi ve doğru tekniklerle makyaj yapılırsa, güzel bir görünüm elde edilebilir. Kötü yapılmış bir makyaj, kişiyi güzel göstermek bir tarafa, cildinin daha da kötü görünmesine sebep olacaktır.

Bu nedenle güzel bir görünüm elde etmek için makyajınızı, iyi teknik ve doğru malzemelerle yaptığınızdan emin olmalısınız. Yüzün her bölümü için farklı makyaj teknikleri ve özel makyaj ipuçları kullanılmaktadır. Göz makyajı da, yapılan makyajın en önemli kısımlarından biridir. Siz de göz makyajı nasıl yapılır konusunu doğru öğrenerek, dilediğiniz gibi bir makyaj görünümü elde edebilirsiniz.

2-002.jpg

Doğal Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Çoğu kimsenin makyaj tercihleri arasında yer alan doğal görünümlü makyajlar, yüze sade ve temiz bir hava katar. Makyaj yokmuş gibi bir makyaj yapmak ve doğal bir görünüme sahip olmak, çoğu kişinin istekleri arasında yer alır. Doğal göz makyajı yapmanın da belirli incelikleri vardır. Bunları iyi kavrayıp doğru uyguladığınızda, siz de doğal bir göz makyajına sahip olabilirsiniz.

Doğal bir görünüm yakalamak için bilinmesi gereken en önemli şey, aşırı renklendirmeden kaçınmaktır. Temiz cildiniz üzerine sade ve az malzemeyle uyguladığınız makyaj, abartılı renkler kullanılmadığı sürece doğal görünecektir. Abartılı olmayan bir rimel tercih etmeli, takma kirpik ve eyelinerdan uzak durmalısınız. Şeftali ve bej tonlarda farlar ise doğal bir göz makyajı için kurtarıcı olacaktır.

Akmayan Göz Makyajı Nasıl Yapılır

Göz makyajındaki rimel ve göz kalemlerinin zamanla bozulması ve akması, birçok makyaj severin ortak şikâyetidir. Göz makyajınızı ilk yaptığınız şekliyle koruyabilmeniz için yapmanız gereken şey, yüksek kalıcılığı olan makyaj ürünlerini tercih etmektir. Suya dayanıklı ve uzun süre kalıcılığı olan ürünler kullanarak bu sorunu çözebilirsiniz.

Değişik Göz Makyajları

Göz makyajı modelleri farklı farklı olabilir. Düğün, nişan, parti, balo ya da mezuniyet gibi farklı özel etkinliklerde, daha yoğun ve şekilli makyajlar tercih etmek isteyebilirsiniz. Farklı göz makyajı nasıl yapılır konusunda bilgi sahibi olarak, kendinize en uygun göz makyajını yapmayı öğrenebilirsiniz. Çeşitli renklerde ve simli farlar, desenli çekilmiş eyelinerlar ve takma kirpiklerle istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz.

Kolay Göz Makyajı

Kolay bir göz makyajı için kirpik kıvırıcı ve rimelle kirpiklerinizi şekillendirmelisiniz. Tercihinize göre göz kalemi ya da eyelinerla göz çevrenizi belirginleştirebilirsiniz. Seçtiğiniz bir farı hafifçe göz kapağınıza uygulayabilirsiniz. Bu uygulamayı fırça yardımıyla yapabileceğiniz gibi, parmak uçlarınızla da pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Ne tür makyaj yapıyor olursanız olun, makyajınızın en önemli püf noktası temiz ve nemli bir cilttir. Uygun temizleyicilerle temizlediğiniz cildinizi, tercih ettiğiniz bir nemlendirici kremle nemlendirmeyi unutmamalısınız. Göz çevrenizi de uygun bir ürünle nemlendirerek göz makyajına başlayabilirsiniz. Temiz ve nemli cildiniz, yaptığınız makyajı daha ciltle bütünleşen, güzel bir makyaj haline getirir.

4-002.jpg

Kahverengi Göz Makyajı

Kahverengi tonlarında göz makyajı, popüler makyaj tercihlerinden biridir. Bu makyaj için kahverengi ve bej tonlarında fara ihtiyaç duyarsınız. İster mat ister de parlak görünümlü farlardan, tercihinize göre kullanabilirsiniz. Kaliteli bir rimel ve göz kalemi kullanmayı da unutmayın. Göz makyajı nasıl yapılır hakkındaki bu bilgiler sayesinde, kendi stilinize ve cilt tonunuza uygun göz makyajını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Editör