Protez Tırnak Hakkında Her Şey!

Protez Tırnak Hakkında Her Şey!

Protez tırnak bakımı günümüzde oluşan estetik algısı nedeni ile önem taşıyor.

İnsan hayatına pek çok yenilik getiren teknoloji ile özellikle kadınlar için pek çok farklı yöntem bulunuyor. Güzel, bakımlı ve dayanıklı tırnaklar her kadının hayali olup bu neden ile protez tırnak tercih ediliyor.

Günlük hayatın koşturmacası içinde maniküre yeterli zamanı ayıramayan kadınların bakımlı tırnaklara sahip olabilecekleri, kusursuz pürüzsüzlük sağlayan ve hayal edilen uzunlukta tırnaklar için protez tırnak malzemeleri ile evde protez tırnak yapımı da gerçekleşebiliyor. Kullanımı zaman içinde yaygınlaştığı gibi doğal görünümü sayesinde kişinin kendi tırnakları ile bütünleşiyor ve kolay bir kullanım sağlıyor.

2.jpg

Protez Tırnak Bakımı Nedir

Kadınlar, ellerine önem verirken tırnaklarının uzunluğuna ve sağlamlığına da dikkat ediyor. Protez tırnak nedir, estetik alanında gelen yeniliklere bağlı olarak sıklıkla sorulan sorular arasında bulunuyor.

Tırnaklar, elleri güzel gösteren detaylardır. Güzel tırnaklar ile her yerde şık olmak isteyen kadınların yanı sıra bu uygulama tırnak yeme ya da şekil bozukluğu problemi yaşayan kişiler tarafından tercih ediyor. Bunun yanı sıra güçsüz tırnakları olan kişiler için kalıcı biz çözüm getiren protez tırnak bakımı için düzenli şekilde aylık olarak gerçekleşen bakımlar ile güçlü tırnaklara sahip olunuyor.

Protez tırnak yapımı, kişinin kendi tırnakları üzerine koruyucu malzeme sürülerek gerçekleşiyor. İstenildiği zamanda uzmanlar tarafından kişinin kendi tırnaklarına zarar vermeden çıkarılıyor. En çok tercih edilen yöntem olan jel tırnak ile akrilik protez şeklinde 2 farklı türü bulunuyor. Doğal bir görünüm veren ve uzunluğu da ayarlanabilen Jel protez tırnak ne kadar süre kullanılır sorusu da önem kazanıyor.

Bu tırnak yapımında herhangi bir süre kısıtlaması olmayıp düzenli bakımı yapılması durumunda uzun zaman kullanılabiliyor ve kişinin istediği zaman da çıkarılıyor. Akrilik tırnak ise toz ve sıvı karışımının elde edilmesi ile gerçekleştiriliyor.

Protez Tırnak Bakımı Nasıl Olur

Gelişen teknoloji insan hayatının her alanında yer alıyor. Her geçen gün gelişen teknoloji ile bakım ve güzelleşmek adına pek çok yöntem gelişiyor. Bu yöntemler arasında tercih edilen bir yöntem olan protez tırnak uygulaması da estetik anlamda hem dünyada hem de ülkemizde hızlı bir şekilde yayılıyor. Bu işlemin öncelikle eğitimli ve uzman kişilerce yapılması gerekiyor.

Protez tırnak bakımı öncelikle elektrikli törpü kullanarak ve en üst katmanların alınması ile yapılıyor. Kişinin kendi tırnak yapısına zarar vermeden elektrikli törpü ile üst tarafta bulunan cila temizleniyor. Geriye kalan düzenlemeler de normal törpü ile gerçekleşiyor. Bu durumda tırnakların tozdan arındırılması da önem taşıyor. Tırnaklarda meydana gelen boşluklar özel malzemeler ile dolduruluyor.

Kendi tırnakların hoşnut olmayan kişilerin tercih ettiği bir uygulama olup tırnakların üstüne koruyucu maddeler sürülmesi ile gerçekleşiyor. Eklenen tırnaklar, gerçek tırnaklara zarar vermediği gibi bakımın düzenli şekilde yapılması durumunda altı ay gibi bir süre boyunca kullanılabiliyor. Protez tırnak bakımı oldukça önemli olup tırnakların uzama hızlarının kişiden kişiye değişmesi gibi bakım süreleri de buna bağlı olarak değişkenlik gösteriyor.

3.jpg

Protez tırnak uygulaması kullanışlı, estetik ve sağlıklı oluşu sebebi ile özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan, tırnaklarını çok kullanan, sıklıkla oje değişimi yapan kişiler ile televizyon ve sahne sanatçıları tarafından tercih ediliyor. Bunların yanı sıra tırnakların hassas olması sebebi ile çatlama ve kırılma yaşayan kişiler için de oldukça ideal bir uygulama oluyor.

Piyasada farklı fiyatlar mevcut olup uzman kişilerce yapılması gereken protez tırnak bakımı fiyatları, kaliteli ve hijyenik ürünler kullanılarak yapılması gerekiyor bu neden ile 300 ila 400 TL arası değişen tarifelerde bu işlem yapılıyor.

Editör