Selülitlerden Bu Yöntemlerle Kurtulabilirsiniz

Selülitlerden Bu Yöntemlerle Kurtulabilirsiniz

Kadınlar ve erkekler selülitlerden kurtulmak için çeşitli çarelere başvururlar. Dilerseniz sizde selülitlerden bu yöntemlerle kurtulabilirisiniz. Pek; nedir bu yöntemler?

Sizde isterseniz selülitlerden bu yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Selülit probleminden daha çok kadınlar şikâyet ediyor olsa da aslında erkeklerde de hatta çocuk ve bebeklerde dahi selülit problemine rastlanır. Kan dolaşım bozukuğundan kaynaklanan ve deri altında portakal kabuğu görünümü veren bu sorundan belirteceğimiz yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

selulit-tedavisi-izmir-1024x636.jpg

l Yürüyüş yapmaya önem gösterin.

Sadece selüliti önlemek ya da selülit tedavisi için değil günlük hayatınız ve sağlığınız içinde günde en az yarım saat yürüyün. Her gün yapılan tempolu yürüyüş selülitleri azaltır, oluşumu önler.

l Günde 2 Litre Su İçin

Her gün düzenli bir şekilde 2 litre su tüketmek hem sağlık için, hem de selülitlerin tedavisi için en kolay yöntemlerden biridir. Düzenli su içerseniz hem selüliti önlemiş hem de varsa tedavi etmiş olursunuz.

l Selülitlerden Kurtulmak için Şekerden Uzak Durun

Selülitlerden kurtulmak ve bir daha olmaması için beslenme düzeni çok önemlidir. Bu yüzden şeker ve tüm şekerli ürünleri tüketmek vücudun yapısını bozarak, selülit oluşmasını sağlar.

l Çay, Kahve, Kola ve Sigaradan Uzak durun

Kahvenin selülit yaptığı bilinmektedir. Hazır kahveler, sütlü kahveler gibi kafeinli içecekler selülit olmasını tetikler. Fakat kahve çeşitleri arasında Türk kahvesi selülit yapmamaktadır. Çay yerine yeşil çay tüketmeniz selülit oluşumunu önlemenin yanında selülitlerınde yakmasını sağlayacaktır. Sigara içmenin bir zararı da damar tıkanıklığı ve cilt üzerinde bozukluklar yaratır.

l Mezoterapi ile Selülitlerden Kurtulun

Selülit derdinden kurtulmak için en iyi çare mezoterapi ile selülitlerden kurtulun. Selülit tedavileri arasında en etkili ve kalıcı yöntem Mezoterapi yöntemidir. Deri altına verilen karışımlar sorunlu bölgedeki tıkanıklığı açarak, bölgeden bütün yağların dağılarak erimesini sağlar. Bu tedavi yöntemi 4 il e10 hafta kadar sürecektir. Bu yöntemle birlikte yapılan diyet ve egzersizler sayesinde selülitlerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

ligk.jpg

l Selülit Gidermek İçin Vücudunuzu Fırçalayın

Selülit gidermek için selülitli bölgeyi fırçalayın. Kur bir şekilde fırçalamak bölgeyi hareketlendirir ve yağ birikmesini engeller.

Editör