Yeni Başlayanlar İçin Kore Cilt Bakımı

Yeni Başlayanlar İçin Kore Cilt Bakımı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Güney Kore Bakımı, diğer bir deyişle ise K-Beauty, ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Güney Kore Bakımı, diğer bir deyişle ise K-Beauty, ışıl ışıl ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak en etkili yöntemlerin başında gelmektedir. Bunun en iyi örneği ise Kore kadınları olmaktadır. Bu yazıda yeni başlayanlar için K-Beauty güzellik rutinin 10 adımını da bulabileceksiniz.

k-beauty-101-yeni-baslayanlar-icin-adim-adim-kore-cilt-bakimi-rutini-71670-25102019162209.jpg

Kore Cilt Bakımına Başlamadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Kore cilt bakımına başlamadan önce bilinmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Cilt bakım yolculuğu kişiye özeldir ve bu sebeple bazı sorulara cevap bulmak önemlidir.

1.

Cilt tipinin belirlenmesi son derece önemlidir. Çünkü cilt yapısına ve ihtiyaçlarına uygun olan ürünlerin kullanılması gerekir.

2.

İkinci adımda ise cildin problemlerinin belirlenmesi gelmektedir. Kırışıklık, sivilce ya da akne gibi problemlerin belirlenmesi ürünlerin seçilmesi açısından önemlidir.

3.

Üçüncü adımda cildi etkileyen dış faktörlerin belirlenmesi gerekmektedir. Örneğin çok soğuk bir ortamda yaşayan kişiler ile güneşli bir ortamda yaşayan kişilerin cilt bakım ihtiyaçları farklı olmaktadır.

4.

Cilt ile ilgili bilinmesi gereken son aşama ise cildin tepki gösterdiği maddelerin ya da ürünlerin belirlenmesidir.

10 Adımda Kore Cilt Bakımı

Yukarıdaki sorulara cevap verdiyseniz o zaman Kore cilt bakımına başlayabilirsiniz. Bu bakım türünün cildin bütün ihtiyaçlarına cevap verdiği için uygulamanın dikkatle yapılması gerekmektedir.

1. Yağ Bazlı Temizleyici

Kore cilt bakımında cilt temizliği 2 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamalardan ilki ise yağ bazlı temizleyicilerdir. Bu temizleyicilerin kuru cilde uygulanması gerekmektedir. Daha sonrasında ise cildin suyla temizlenmesi gerekmektedir.

2. Su Bazlı Temizleyici

Cilt temizlemenin ikinci aşamasını ise su bazlı temizleyicileri oluşturmaktadır. Bu aşamada özellikle gözeneklerin temizlenmesi ve cildin kalan kirlerin arındırılması görevini üstlenir.

3. Peeling

Haftada bir kez uygulanması gereken peeling cildi ölü derilerden arındırmaktadır. Ayrıca ciltte kalan kirlerin ve yağların giderilmesine de etki etmektedir.

4. Tonik

Kore cilt bakımının en önemli aşamalarından birisi tonik aşamasıdır. Cilde tonikleme ile Ph dengesini dengelemesi ve gözeneklere bakım yapması sağlanmaktadır. Diğer bir yandan da cildin hafif bir şekilde nemlenmesini ve diğer aşamalara hazırlanmasını sağlamaktadır.

5. Esans Uygulaması

Kore cilt bakımını diğer cilt bakımlarından ayıran en önemli aşamalarından birisidir. Bu aşama koku anlamı taşımamaktadır. Cilt bakımının kalbi olarak görülmektedir. Serumdan daha hafif yapıda olan bu işlemde ürün cilt tarafından hızlı bir şekilde emilmektedir. Cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır.

6. Serum ve Ampul Uygulaması

Tedavi ediciler denilen bu grupta çok farklı ürünler bulunmaktadır. Bu aşamada birbirinden farklı ihtiyaçlar yönelik çok fazla ürün bulunduğu için ürün seçiminde dikkat edilmesi gerekmektedir.

7. Maske

Bakım ritüelinin en etkili aşaması olan maske, bu özelliklerini hızlı emilmelerine bağlıdır. Farklı cilt tiplerine ve problemlerine özel olarak maskeler bulunur.

8. Göz Kremi

Göz çevresindeki derinin farklı özelliklere sahip olması sebebiyle ayrı bir bakıma ihtiyaç duymaktadır. Göz çukurunun tamamına uygulanması gereken bu kremlerin göz pınarlarından uzak durulması gerekmektedir.

k-beauty-101-yeni-baslayanlar-icin-adim-adim-kore-cilt-bakimi-rutini-45153-25102019163556.jpg

9. Nemlendirici

Kore cilt bakımının altın adımı olarak bu adım hem gece hem de gündüz ritüelinde uygulanması gereken bir aşamadır. Bu aşamada iyi bir nemlendirici kullanmak cildin nemlenmesini sağlarken aynı zamanda bariyer görevi de görmektedir.

10. Güneş Kremleri

Kore cilt bakımlarının olmazsa olmazı güneş kremleridir. Ciltlerin sağlıklı kalmasını sağlayan en büyük faktörlerdendir. Bunun için evden çıkmadan önce güneş kremi yada koruma faktörlü BB ya da CC kremlerin kullanılması gerekmektedir.

Editör