En İyi Kilo Verdiren 8 İçecek

En İyi Kilo Verdiren 8 İçecek

Günümüzde artış gösteren obezite sorunları insanları etkili kilo verme yöntemlerini araştırmaya sevk etmiş durumda. Peki sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olabilmek için diyet programlarının yanı sıra neler yapılabilir? İşte en iyi kilo verdiren 8 içecek

Diyet yapan ve kısa sürede sağlıklı kilo vermek isteyenlere yardımcı olacak kilo verdiren içecekler listesini sizler için listeledik. Bu özel içecekler sayesinde daha hızlı kilo verebilir istediğiniz forma kolayca girebilirsiniz.

1. Soğuk su: Uzman diyetisyenlerin açıklamalarına göre soğuk su içmek metabolizma hızını arttırmaya yardımcı oluyor. Yüksek oranda kalori yakmaya yardımcı olan soğuk su, her gün yarım litre şeklinde tüketilmesi gerekiyor.

2. Sebze suyu: Mevsimin sebzelerinden oluşan, taze sıkılmış sebze suyu, kilo vermek isteyen herkes tarafından mutlaka kullanılmalıdır. Çünkü sebze suyu tokluk hissini arttırıyor ve 135 kalori daha az besin tüketmenizi sağlıyor.

3. Yeşil çay: Diyet denilince ilk akla gelen yeşil çay, etkili zayıflama yöntemlerinde büyük öneme sahp, yapılan diyet türü her ne olursa olsun öğün aralarında 1 yada 2 fincan yeşil çay metabolizmanın hızlanmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda yağ yakımı konusunda etkili bir içecek olan yeşil çay, diğer içeceklere göre %35 oranında daha fazla yağ yakma özelliğine sahip.

4. Yağsız süt: Genellikle kilo aldıran bir besin olarak düşünülen süt, olabildiğince masum bir içecektir. Özellikle yağsız süt, vücut içerisinde biriken yağların hızlı bir şekilde yakılmasını sağlamaktadır. Düzenli olarak yağsız süt tüketen kişilerin, hiçbir şekilde süt ürünlerini tüketmeyen kişilere göre %70 daha zayıf oldukları ortaya çıkıyor. Her gün sadece 1 bardak yağsız süt sizleri de istediğiniz kiloya kavuşturacaktır.
İnsanlara göre %70 daha fazla yağ yakıyor. Ancak, günde bir bardaktan fazlasına ihtiyacınız yok; bunu unutmayın.

5. Hindistan cevizi sütü: İçerisinde büyük oranda elektrolit, bulunduran Hindistan cevizi sütü, metabolizmanın çalışma temposunu artırırken aynı zamanda düzenli olarak tüketildiğinde enerji veren bir içecek türüdür.

6. Kahve: İçerisinde faydalı bileşenlerin bulunduğu kahve, sıfır kaloriye sahip sağlıklı kilo vermenize olanak sağlayan bir besindir.

7. Limonlu su: Sabahları aç karnınıza 1 bardak ılık suyun içerisine sıkacağınız 1 adet limon, harika bir diyet içeceğine dönüşecektir. Metabolizmayı hızlandırma özelliğinin yanı sıra aynı zamanda, yağ yıkımına karşı oldukça etkili bir içecektir.

8. Meyve Çayı: Kalorisi yok denecek kadar az olan meyve çayları, iştahınızın kapanmasını sağlarken aynı zamanda sıvı tüketiminizi sağlar, bunun yanı sıra meyvelerin içerisinde bulunan vitamin ve minerallerden yararlanmanıza da katkı sağlar. Sağlıklı kilo vermek, sevdiğiniz meyvelerden oluşan meyve çaylarını her gün düzenli olarak bir fincan şeklinde tüketebilirsiniz.