Acun Ilıcalı'dan Afetzedeler İçin 5 Milyon TL Bağış! Acun Haluk Levent ile Görüştü!

Acun Ilıcalı'dan Afetzedeler İçin 5 Milyon TL Bağış! Acun Haluk Levent ile Görüştü!

Acun Ilıcalı, Haluk Levent'in kurmuş olduğu AHBAP Derneği'ne bağışta bulunacak. Toplamda 100 aile için 5 milyon TL'lik bağış yapacağını açıkladı. Duyuruyu Haluk Levent gerçekleştirirken, sosyal medya kullanıcıları bu gelişmeye çok sevindi.

Son günlerde Türkiye'de çıkan yangınlar nedeniyle pek çok vatandaşın evi yandı. Evi yanan ve mal varlıklarını kaybeden aileler için çalışmalar sürüyor. Pek çok kişi çeşitli bağışlarla beraber elinden gelen tüm yardımı yapıyor. Ünlü iş adamı Acun Ilıcalı da bu konuda sessiz kalmadı. Spor camiasında da sık sık bağış kampanyaları düzenleyen isim, aynı zamanda pandemi nedeniyle eğitim alamayan öğrenciler için de tablet dağıtmıştı. Şimdi ise afetzedeler için harekete geçtiği öğrenildi. Acun Ilıcalı'nın yaptığı yardım AHBAP Derneği aracılığıyla ailelere ulaşacak. Derneğin kurucusu Haluk Levent, müjdeli haberi verdi. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Acun Ilıcalı'nın bağışta bulunduğunu, miktarını ve kaç aileyi etkileyeceğini de yazdı.

Acun Ilıcalı'dan 5 Milyon TL Bağış

Acun Ilıcalı 5 milyon TL'lik bağış ile afetzedelere destek olacak. Afetzedeler, Türkiye'nin dört bir yanında çıkan yangınlardan etkilendi. Ormanlarla beraber insanların evleri de kullanılamaz hale geldi. Devletimiz de çeşitli yardım paketleriyle vatandaşların zararını telafi ederken, Acun Ilıcalı'nın konuyla ilgili bağışta bulunması herkesi mutlu etti. Bu bağış, insanların elzem ihtiyaçları için kullanılacak. Durumlar düzelene kadar ki süreçte bağışlarla vatandaşa destek çıkılacak. Yangından etkilenen yüzlerce aile bu yardımlar sayesinde sorun yaşamayacak.

halukleventt.jpeg

Haluk Levent Açıkladı

Haluk Levent, 100 ailenin yararlanacağı 5 milyon TL'lik bağışın yapıldığını açıkladı. Acun Ilıcalı'ya teşekkür ederken, ailelere eşya desteği yapılacağının müjdesini de verdi. Beyaz eşya ve ev için gerekli olan pek çok eşya türüne ihtiyaç olduğu belirtiliyor. Sanat camiasından ünlü isimler de eşya destekleriyle afetzedelere umut olmaya çalışıyor. Söz konusu yardımlar hem devlet tarafından hem de televizyon camiasından ünlü isimler tarafından gerçekleştirilmekte. Acun Ilıcalı'nın bu bağışından sonra başka hangi isimlerin afetzedelere destek olacağı merakla bekleniyor.

Ormanlar Kül Oldu!

Pek çok ormanın kül olduğu ve bazı yangınların da her yer yanana kadar bitmediği belirtildi. Yangın söndürme çalışmaları son sürat devam ederken, yangınlarla ilgili soruşturma başlatıldı. Son olarak afetzedeler için konut çalışması yapılacağı ve konut inşasından sonra dairelerin ev sahiplerine teslim edeceği bilgisi verildi. Devlet yardımlarının bununla sınırlı kalmayacağı ve ailelere çeşitli destekler sunulacağı belirtiliyor. Son 1 haftada çıkan yangınların Türkiye'nin son yılların en fazla hasara yol açan yangını olduğu öğrenildi. Kısa süre içerisinde bu kadar yerin kül olması, vatandaşları zor durumda bıraktı.