Demet Akalın "Sahillerde ve AVM'lerde bir tane Türk yok" Dedi!

Demet Akalın "Sahillerde ve AVM'lerde bir tane Türk yok" Dedi!

Ünlü şarkıcı Demet Akalın, Van üzerinden Türkiye'ye geçen mültecilere tepki gösterdi. Sahillerde ve AVM'lerde bir tane Türk olmadığını söyleyerek mültecilerin sahil taraflarına dolduğunu aktardı.

Afgan ve Suriyeli mültecilerin sahil taraflarında olduğunu söyleyen Demet Akalın, Türklerin sayısının daha az olmasına dikkat çekti. AVM'lerdeki insan nüfusunun önemli bir kısmının mülteci olduğunu ifade etti.

Son günlerde yaptığı paylaşımlarla eleştirel bir tavır sergileyen Demet Akalın, özellikle de göç olaylarına karşı hassas bir tutum sergiliyor. Ünlü şarkıcı, sınırdan geçen Afgan göçmenlerin düzensiz bir şekilde ülkeye girmesinden rahatsız. Pek çok vatandaşın da buna tepki gösterdiği biliniyor. Afganistan'dan İran sınırı üzerinden Türkiye'ye gelen Afganlar tekrar görüntülendi. Demet Akalın ise yayınlanan bazı görüntüleri paylaşarak isyan etti. Her sabah kötü bir güne uyandığını belirten paylaşımında argo kelime de kullandı. Sanatçının yapmış olduğu paylaşımlar genel olarak gündeme dair bazı sorunları içeriyor. Daha önce sosyal medyayı böylesine etkileşimli kullanmayan ünlü ismin kullandıkları sözler dikkat çekti. Peki görüntülerde neler vardı?

Afgan Mültecilere Tepki Gösterdi

Afgan mültecilerin koşar halde sınırdan düzensiz bir şekilde geçmesine karşı sitemliydi. Daha önce ülkeye gelen milyonlarca Suriyeli'den sonra şimdi de Afganların ülkeye girmesi tepki gördü. Bu durum, şehirlerde beklenmedik nüfus artışlarına neden olurken, işçiler için ödenen ortalama fiyatı da düşürüyor. Buna göre Suriyeli mülteciler dahi bu duruma isyan etmekte. Nedeni ise Afgan mültecilerin daha ucuza çalıştığı iddiası.

demetkalain.png

demetakalinn.png

Demet Akalın'dan Argolu Paylaşım!

Demet Akalın, sinirlerine hakim olmakta zorluk çekiyor. Mülteci kriziyle beraber yangınlar için de bazı paylaşımlarda bulunuyor. Türkiye'nin gündemdeki iki önemli sorununu takipçilerine hatırlatıyor. Suriyeli mültecilerin gelmesiyle beraber vakti zamanında Türkiye'deki yerel halk, bazı sektörlerde iş bulamadıklarını dile getirmişti. Özellikle de ucuza çalışmalarından ötürü kendilerinin maaşında da düşüş yaşandığı belirtiliyordu. Aynı durum bu sefer de Afgan mültecilerin gelmesiyle ortaya çıkıyor. Suriyeli çalışanlar dahi bu konuda tepkisini ortaya koyuyor. Yeni bir mülteci krizinin oluşması ve milyonlarca insanın Türkiye'ye göç etmesi, yeni sorunlara neden olabilir. Demet Akalın, en çok da bu duruma parmak basarak tepkisini ortaya koyuyor.

"Sahillerde Türk Yok" Dedi!

Demet Akalın, sahil tarafları ve AVM'lerde Türk nüfusunun azaldığı ve neredeyse hepsinin göçmen olduğunu iddia etti. Sosyal medyadaki bazı paylaşımlardan da anlaşılacağı üzere mültecilerin sahil taraflarındaki yoğunluğu artmış durumda. Topluma uyum sağlama konusunda da belli başlı sıkıntıların yaşandığı görülüyor. Sahil taraflarının yanı sıra çeşitli ilçe ve semtlerde de göçmenlerin ağırlıkta olduğu belirtildi. Demet Akalın ise Türk vatandaşlarının neredeyse hiç olmamasına parmak basarak yaşanılanları gündemde tuttu. Van'dan geçmekte olan Afgan görüntülerini paylaşarak da kanıt sundu. Van'da video çeken çiftçiler, mahsullerinin azaldığını ve buğdaylarının zarar gördüğünü belirtiyor. Video incelendiğinde de Afgan mültecilerin tarla üzerinden geçiş yaptığını ve çeşitli tahribatların meydana geldiği ifade edildi.