Demet Akalın Yeni Milli Eğitim Bakanı'na Göndermede mi Bulundu?

Demet Akalın Yeni Milli Eğitim Bakanı'na Göndermede mi Bulundu?

Demet Akalın'ın Milli Eğitim Bakanı hakkında söyledikleri tepki çekti. Yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer için neler söyledi? Sert bir göndermede bulunduğu iddia ediliyor. Ziya Selçuk'un istifasından sonra okulların açılması gündeme geldi.

Ziya Selçuk'un Milli Eğitim Bakanlığı'ndan istifa etmesi sonrası yeni bakan Mahmut Özer olmuştu. Mahmut Özer'in atanmasından sonra sosyal medya iyice çalkalandı. Okulların açılıp açılmayacağı merak konusuyken böyle bir hamlenin yapılması öğrencileri heyecanlandırdı. Okulun ne zaman açılacağı araştırılıyor. Öte yandan Demet Akalın'ın konuyla ilgili bir paylaşımda bulunduğu da iddia edildi. Üç kelimelik o tweeti büyük ses getirdi. Peki yeni Milli Eğitim Bakanı hakkında neler söyledi?

"Hiç Gözüm Tutmadı" Dedi!

Milli Eğitim Bakanı'nın açıklanmasından sonra Demet Akalın'ın böyle bir paylaşımda bulunması oldukça manidar karşılandı. Bakanı beğenmediği iddia edildi. Mahmut Özer, konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Pek çok kullanıcı Demet Akalın'ın yeni Milli Eğitim Bakanı hakkında konuştuğunu düşündü. Yeni okul döneminde üniversiteler başta olmak üzere okulların açılıp açılmayacağı tartışılıyordu. Aşıların düzenli olarak yapılması ve 18 yaşa kadar düşürülmesi de bu noktada çok önemliydi. Aşılama devam ederken Milli Eğitim Bakanı'nın değişmesi beraberinde çok farklı yorumları getirdi. Demet Akalın yeni bakanı beğenmediğini ima eden paylaşımı ile gündem oldu.

demetakalin.jpg

Ziya Selçuk'un Bakan Yardımcısıydı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bakan olmadan önce Ziya Selçuk döneminde bakan yardımcılığı yapıyordu. Ziya Selçuk'un istifasından sonra bakan olarak göreve atandı. Eğitim sisteminde değişiklikler olacak mı merak ediliyor. Sınava dayalı sistemde değişim yaşanır mı yoksa mevcut sistem üzerinden mi ilerlenecek bilinmiyor. Pandemi eğitim hayatını da zor bir duruma soktu. Öğrenciler derslere katılma konusunda hem odak problemi yaşadı hem de bazı ailelerin maddi açıdan sıkıntı çektiği öğrenildi.

Demet Akalın Tepki Çekti

Demet Akalın, bakan gelir gelmez yaptığı paylaşımdan ötürü takipçilerinin tepkisini çekti. Mahmut Özer hakkında herhangi bir bilgi bilmemesine rağmen "gözüm tutmadı" şeklinde paylaşım yapması sosyal medyanın gündemindeydi. Kendisi hakkında fikir sahip olmayan ünlü şarkıcının ön yargılı davrandığı belirtiliyor.

Üniversiteler İçin Açıklama Yaptı mı?

Öte yandan Mili Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in en yakın zamanda üniversiteler için bir açıklama yapması bekleniyor. Çünkü okulların başlamasına az bir zaman kaldı. Eylül ayında pek çok okul açılabilir veya uzaktan eğitime başlayabilir. Bu konu hakkında net bir açıklama yapılması herkes için iyi olacaktır. Üniversite öğrencileri uzun zamandır okulların açılmasını bekliyor. 2020 Mart ayından bu yana 1,5 senedir okul yüzü görmeyen öğrenciler, yeni dönemde aşıların da etkisiyle okula gitmek için sabırsızlıkla bekliyor. Okulların açılması için aşı şartı koşulur ise üniversite öğrencileri şimdiden aşılarını olacaktır.