Deniz Akkaya İnsanların Dış Görünüşüne Göre Arkadaş Oluyor!

Deniz Akkaya İnsanların Dış Görünüşüne Göre Arkadaş Oluyor!

Deniz Akkaya, şişman ve çirkinlerle arkadaş olmadığını söyledi. İnsanları görünüşüne göre yargıladığı belirtiliyor. Pek çok kişi Deniz Akkaya'yı eleştirdi. Açıklamalarının çok yanlış olduğunu söylediler ve tepkilerini ortaya koydular.

Deniz Akkaya, katıldığı bir programda kendisine sorulan soruları yanıtladı. Ancak programda söyledikleri soruların yanında hiç kaldı. Armağan Çağlayan'ın Dur Bi Dinle isimli programı çok izleniyor. Deniz Akkaya, ise genel olarak gündeme gelebilecek açıklamalar yapmakta. Bu sefer yaptığı açıklamada kimlerle arkadaşlık ettiğinden bahsetti. Öncelik olarak arkadaşlık etmediği kişileri sıraladı. Kilolu olanların ve çirkin gözükenler ile arkadaşlık bağını kurmadığı ifade etti. Şişman ve çirkin şeklinde ifade etmesi izleyicilerin tepkisine neden oldu. İnsanları dış görünüşüyle yargılaması nedeniyle pek çok kişi hakkında eleştiri yorumu attı. Kimileri hıncını alamadı ve ağzına geleni söyledi. Çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle kilolu olan insanlar ve görünümü ortalamanın altında olan kişilere karşı takındığı bu tutuma anlam verilemedi.

Deniz Akkaya Neden Ayrımcılık Yapıyor?

Deniz Akkaya'ya göre bunu yapmasının nedeni kişinin isteyerek kilo vermek istemesi veya kendine bakmaması. Yani bakım yaparak çirkinlikten kurtulabileceklerini belirtiyor. Aynı şekilde kilo vererek de şişman olmayacaklarını ifade ediyor. Ancak sağlık sorunları nedeniyle kilo veremeyen pek çok kişiyi bu esnada unutuyor. Kişisel bakıma dikkat etmek ile çirkinliğin bağdaştırılamaması da ayrı bir kefede değerlendirildi. Deniz Akkaya'nın bu açıklaması Twitter'ı yerinden oynattı.

denizakkayaaaaaa.jpg

Twitter'da Tepki Çekti!

Pek çok Türk Twitter sayfası, Deniz Akkaya'nın sözlerini paylaştı. Kullanıcılar ise yorum atarak tepkilerini dile getirdi. Deniz Akkaya'nın ayrımcılık yaptığı ve insanları sınıflandırdığı belirtildi. Tüm bu gelişmelerin ışığında yaşananlar dikkat çekti. Kilo veremeyen ve hastalığından ötürü kilolu olan insanlar da ünlü ismin ayıp ettiğini söyledi. Son zamanlarda yaptığı marjinal açıklamalarla gündeme gelen isim, genel olarak ya farklı bir ünlüye sert sözler savuruyor ya da tepki çekecek açıklamalar yapıyor.

"Duygusal Bir Hastalık" Dedi!

Bu tarz durumların hastalık olduğunu belirterek düzeltebileceğimiz şeyler için çaba sarf etmemiz gerektiğini ifade etti. Deniz Akkaya'nın bu bakış açısını destekleyenlerin sayısı oldukça azdı. Genel olarak haddinden fazla konuştuğunu söyleyenler vardı. Sosyal medyada tepki gösterenler çeşitli yorumlar attı. Bir yorumda ise "İnsanların görünümü üzerine bu kadar fazla kafa yormaması veya hastalıkları nedeni ile bir şey yapmaması eleştirel olmamalı" denildi. Deniz Akkaya için " her şeye bu kadar fazla karışan ama bilgisi de o kadar az olan başka bir ünlü tanımadım" diyen de vardı. Deniz Akkaya'ya gösterilen tepkiler ne zaman sona erer bilinmiyor ancak bu açıklamalar bir süre daha konuşulacağa benziyor. Deniz Akkaya'nın bu açıklamalar üstüne farklı bir açıklama daha yapması muhtemel. Sosyal medyadan gelen tepkilere ek olarak neler söyleyecek göreceğiz.