Forbes Dünyanın En Zengini Elon Musk veya Jeff Bezos Değil!

Forbes Dünyanın En Zengini Elon Musk veya Jeff Bezos Değil!

Forbes, dünyanın en zenginlerini bu yıl da açıkladı. 2021 yılında dünyanın en zengin insanları sıralamasında zirveyi bambaşka biri aldı. Birinci sırada yer alan isim herkesi şaşırttı. Elon Musk 3. Jeff Bezos ise 2. oldu. Peki dünyanın en zengini kim?

Her yıl düzenli olarak açıklanan Forbes Dünyanın En Zengin İnsanları listesi, bu sene sürpriz gelişmelere tanıklık etti. Özellikle de zirvenin değişmesiyle beraber Jeff Bezos, artık dünyanın en zengini değil. Kendisini geçen isim çok merak edildi. Son yıllarda elde ettiği başarı ile bilinen Jeff Bezos, bir ara Elon Musk'ın atağıyla dünyanın en zengin insanlarında geriye düşmüştü. Ancak daha sonra Tesla hisselerinin değer kaybetmesi Musk'ı fazlasıyla etkiledi. Şimdi ise Forbes'in listesinde farklı bir ismi zirvede görüyoruz.

Bernard Arnault En Zengin Kişi Oldu!

Forbes listesine göre Louis Vuitton'un sahibi olan Bernard Arnault, bu marka ile milyarderliği elde etti. Forbes'e göre ise bu yılın en zengini seçildi. Listenin belli başlı sıralamaları nadiren değişiklik gösteriyor. Özellikle de ilk 5'in çok fazla oynamadığı görülmekte. Ancak bu sene işler tamamen değişti. Elon Musk'ın atağa kalktığı 2020/2021 yılları arasında zirveye Bernard Arnault oturdu. Öte yandan listede ilk 10'da yer alan bir kadın bulunuyor. L'oreal'in sahibi Francoise Bettencourt Meyers listede kendine yer bulabildi. Başarılı kadın girişimcinin dünyaca ünlü markası her yerde kullanılıyor. Kaliteli kozmetik ve bakım ürünleriyle adından söz ettirmeye devam ediyor.

bernard.jpg

Elon Musk 3. Sırada Kaldı!

Elon Musk, son dönemde şirket hisselerinin düşmesiyle beraber zirveyi Jeff Bezos'a emanet etmişti. Ancak şimdi ise 3. sıraya geriledi. Jeff Bezos da bu liderliği çok uzun sürdüremedi. Aslında bakarsanız geçmiş yıllardan bu yana Bezos'un etkili bir performans sergilediğini söylemek gerekiyor.

Pandemi Milyarderlerin Servetini Artırdı!

Pandemide sağlık alanına yatırımlar yapan ve sanal dünyadaki değişimi önceden görebilen kişiler büyük kazanç sağladı. Özellikle de Jeff Bezos, Bill Gates ve Elon Musk bu durumu iyi değerlendirdi. Milyarderler kazançlarına kazanç katarken, fakirler daha çok fakirleşti. Durumu normal olanların ise kazançları azaldı. Parasal konularda milyarderlerin servetlerini artırması dünyanın dikkatini çekiyor. Uzmanlar ise bundan birkaç yıl sonunda zengin ve fakir arasındaki uçurumun daha da artabileceğini belirtiyor. Hal böyle iken Forbes'in her geçen sene açıkladığı listede birinci sıradaki kişinin mal varlığı daha da artmış durumda.

Forbes En Zenginler Listesi

Forbes'in hazırladığı listede bu yılın en zenginlerini sizler için paylaşıyoruz.

1- Bernard Arnault 198,8 $

2- Jeff Bezos 193,3 $

3- Elon Musk 182,1 $

4- Bill Gates 132,1 $

5- Mark Zuckerberg 130,8 $

6- Larry Page 116,4 $

7- Larry Ellison 116,3 $

8- Sergey Brin 112,6 $

9- Warren Buffett 103,7 $

10- Francoise Bettencourt Meyers 93 $

($ = milyar dolar)