Gülben Ergen'in 'Help Turkey' Tepkisine Soruşturma Açılacak mı?

Gülben Ergen'in 'Help Turkey' Tepkisine Soruşturma Açılacak mı?

Gülben Ergen, geçtiğimiz gün yaptığı HelpTurkey soruşturma tepkisi çok fazla etkileşim almıştı. Peki Gülben Ergen'in bu açıklamasına karşı yeni bir soruşturma açılacak mı? Konuyla ilgili gelişmeler merak ediliyor.

Gülben Ergen, HelpTurkey paylaşımının soruşturma nedeni olmasına sert tepki gösterdi. Tavrını ortaya koyarak farklı ülkelerden yardım istemenin suç olmadığını belirtti. Son günlerde Twitter'da yaygın olan ve TT'lere dahi giren 'HelpTurkey' etiketi, çok konuşuldu. Pek çok sosyal medya kullanıcısı, yaşanan afetten ötürü dünyadan yardım istedi. Bu paylaşımı destekleyenler ve karşı çıkanlar iki tarafa ayrıldı. Kimi insanlar devletin diğer ülkelerden yardım alması gerektiğini savunurken, kimileri ise devletin kimseye muhtaç olmadığını ve bu şekilde imajı zedelediklerini beyan etti. Hal böyle olunca iki taraf da kendi fikirlerini savundu. Yaşanan orman yangınları nedeniyle pek çok yerin kül olması ve ailelerin evsiz kalması, beraberinde bu tarz paylaşımları yanında getirdi. Son günlerde gündemden düşmeyen bir olay ise hala konuşuluyor. 'HelpTurkey' etiketi adı altında paylaşımlar yapanlar için soruşturma başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının bu etiket adı altında suç unsuru teşkil ettiği belirtilen paylaşımlar için soruşturma başlattığını açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Pek çok ünlü isim paylaşımlarda bulunarak soruşturmaya tepki gösterdi. Gülben Ergen de tepki gösterenler arasındaydı.

gulbens.jpg

Gülben Ergen Soruşturmaya Tepkiliydi!

Gülben Ergen, soruşturma kararına olan tavrını net bir şekilde ortaya koydu. Avustralya'da yaşanan yangını örnek gösterdi ve vatandaşlara soruşturma açılmadığını belirtti. Avustralya hükümeti örneğinden sonra destek istemenin ne gibi bir suç olduğunu sordu. Üstelik yeni bir etiket daha ekledi ve bu sefer VahBize etiketini kullandı. Ünlü şarkıcının paylaşımına destek yorumları yağdı. Aynı şekilde Gülben Ergen ile aynı fikirde olmayanlar da bulunuyordu.

HelpTurkey Yazmak Suç mu?

HelpTurkey yazarak destek isteyenler bu konuyu çok merak ediyor. Bu şekilde etiketli paylaşım yapmanın suç olmasından ziyade etiket adı altında Anayasa'ya göre suç olacak paylaşımlar yapılması hakkında işlemler başlatılacağı belirtiliyor. Ancak söz konusu işlemlerin HelpTurkey özelinde yapılacak olması da vatandaşların tepki gösterdiği bir konu. Ünlüler bu konuda tavırlarını ortaya koydukları için hayranları tarafından destek görüyor. Gülben Ergen'in bu paylaşımından sonra başka hangi ünlülerin paylaşım yapacağı merak ediliyor.

Gülben Ergen'e Soruşturma Açıldı mı?

Gülben Ergen'in paylaşımıyla beraber henüz yeni bir soruşturmanın açılmadığı belirtildi. Ancak sosyal medyadaki bazı kullanıcılar bunun suç teşkil ettiğini söylüyor. Yine de herhangi bir hukuki işlem başlatılmaması bu iddiaları geçersiz kılmakta. Başarılı şarkıcı, etiketin baz alınarak soruşturmada kullanılmasına olumlu bakmadığı öğrenildi.