Müge Anlı ve Esra Erol Programı Kaldırılacak mı? RTÜK Programları Kapatabilir!

Müge Anlı ve Esra Erol Programı Kaldırılacak mı? RTÜK Programları Kapatabilir!

Müge Anlı ve Esra Erol programları RTÜK kancasına takıldı. Programların izleyicilerin psikolojisini etkileyebileceği ve çeşitli sorunlara neden olabileceği belirtiliyor. Müge Anlı ve Esra Erol artık program sunamayacak mı?

Müge Anlı ve Esra Erol programları için RTÜK'ten yeni bir hamle gelebilir. Sevilen programlar, aynı zamanda pek çok acı verici gelişmeye tanıklık etmemize neden oluyor. Programda cinayet, aldatma, kaçırılma ve kaybolma gibi pek çok olay yaşanmakta. Bu olayların çözülmesi için çaba sarf edilse dahi gelişmelerin izleyicilerin gözü önünde gerçekleşmesi yürekleri burkuyor. Topluma olumsuz örnek olmaması ve toplum bilincini yıpratmaması adına programlara düzenleme getirilebilir. Özellikle de bu program formatlarının kaldırılması gündeme geldi.

Evlilik Programları da Kaldırılmıştı

Esra Erol, daha önce evlilik programlarının kapatılmasıyla beraber format değişikliğine gitmişti. Müge Anlı ile benzer bir formatı ATV'de sunmaya başlamıştı. Ancak şimdi de sıra bu tarz vakaların çözümlenmeye çalıştığı programlara geldi. RTÜK denetiminden geçecek programlar, alınan kararla beraber kapatılabilir. Özellikle de son yıllarda yaşanan bazı olaylar gencinden yaşlısına pek çok kişiyi etkiledi. Çocukların da olaylardan bir şekilde haberdar olduğu düşünülürse programların kapatılması mantıklı olabilir.

esraaamuge.jpg

Ece Üner Programı da Kapatılabilir

Ece Üner, benzer formatta bir programa henüz yeni başladı. Deneyimli haber sunucusunun program sunuculuna geçiş yaptığı görüldü. Eğer RTÜK kararı verilir de formatlar için bir yasak gelirse sunucular farklı formatlara yönelmek durumunda kalacaklar. Müge Anlı, Esra Erol ve Ece Üner için kritik gelişmeler yaşanacak.

Kültürel ve Faydalı Programlar Yapılabilir

RTÜK, formatlara yasak getirdiği takdirde onların yerine daha fazla fayda içeren ve toplum sağlığına olumlu etki edecek sabah kuşağı programları yapılmasını önerebilir. Duruma göre ise Müge Anlı ve Esra Erol'un köklü bir değişiklik yaparak formatlarında değişime gideceği ifade ediliyor. Türkiye'deki programların önemli bir kısmını kapsayan bu formatlar değiştirilirse neler yaşanacağı çok merak edilmekte. Programları severek takip eden kadın izleyiciler, yerine hangi formatta programların geleceğini düşünüyor. Özellikle de son zamanların en etkili programları şüphesiz Müge Anlı ve Esra Erol'a aitti. Gündüz kuşakları sanılandan çok daha fazla dikkat çekiyor. İki kadın sunucunun da birbiriyle rekabet ettiği bilinmekte. Aralarındaki bu rekabet programlarının daha fazla izlenmesine neden oluyor. Aynı kanalda olmalarına ve farklı saatlerde yayınlanmalarına karşın aralarında ara sıra patlak veren atışmalar da izleyiciler tarafından takip ediliyor.

Son döneme damgasını vurmuş programlar şimdi çok daha faydalı işlere imza atabilirler. Ancak işin geneline bakıldığında toplumdaki bazı sorunların çözülmesini sağladıkları için hali hazırda faydalı işler yaptıkları söylenebilir. Yine de tüm bunlar reyting bazlı yapıldığından halk da bu durumdan etkileniyor. RTÜK, kararını verdiği vakit detaylı bir açıklama yapacaktır.