Yılın animasyon devi Super Mario Bros. 3 Aralık'ta Netflix'te

Yılın animasyon devi Super Mario Bros. 3 Aralık'ta Netflix'te

Yılın ikinci en çok hasılat yapan filmi olan Super Mario Bros., 3 Aralık'ta Netflix'e gelecek. Jack Black'in Bowser olarak dikkat çektiği film, Peacock'a özel yayından ayrılarak, Netflix'in geniş abone kitlesiyle buluşacak.

Mario'nun eğlenceli dünyası, Peacock'tan ayrılıyor ve 3 Aralık'ta Netflix ekranlarında boy gösterecek. ABD'de Peacock'a özel olarak yayınlanan Super Mario Bros. filmi, Barbie'den sonra yılın ikinci en çok hasılat yapan filmi unvanını taşıyor. Jack Black'in Bowser rolüyle dikkat çeken film, Netflix'in büyük abone kitlesiyle buluşacak.

Aylık abonelik ücretleriyle her geçen gün daha fazla içeriğe erişim sağlayan Netflix kullanıcıları, artık Super Mario Bros. filmini de bu avantajlarından biri olarak görecekler. Peacock'ta 28 milyon abonesi bulunan yapım, Netflix'in ABD'de 74 milyon ücretli üyesine ulaşarak daha geniş bir izleyici kitlesiyle buluşacak.

Super Mario Bros. filminin Netflix'e gelmesiyle birlikte, Nintendo ve ortakları olan Universal Pictures ve Illumination, büyük bir izleyici kitlesine hitap eden devam filmini duyurup duyurmayacakları merak konusu. Ancak bu hafta Nintendo'nun The Legend of Zelda'nın canlı aksiyon uyarlaması için Sony Pictures ile işbirliği yapması, yeni projelerin kapısını aralıyor gibi görünüyor.

Dünya çapında 1,36 milyar dolarlık bilet satışından sonra Super Mario Bros. filmi, Netflix'e gelerek izleyicilerle buluşacak. Bu geçiş, Universal ve Netflix'in 2021 yılında özel bir lisans anlaşması yapmasıyla mümkün oldu. Film, Universal, Illumination ve Nintendo işbirliğiyle çekilmiş olup yılın 1 milyar dolar sınırını aşan ilk film olma özelliğini taşıyor.

"The Super Mario Bros. Movie", Brooklyn'li tesisatçılar Mario ve Luigi'nin, kötü kalpli Bowser'ı durdurmak için Mantar Krallığı'nda çıktıkları efsanevi bir macerayı konu alıyor. Netflix'in bu sonbahar ve kış aylarındaki programında yer alacak aile dostu filmler arasında önemli bir yer edinen yapım, izleyicilere keyif dolu anlar yaşatmaya hazırlanıyor.