Apple iPhone 13’ten Rekor Bekliyor!

Apple iPhone 13’ten Rekor Bekliyor!

Sonbahar mevsimi ile birlikte piyasalara sürülecek olan Apple’ın yeni akıllı telefon modeli iPhone 13’ten beklentiler bir hayli büyük. İddialara göre Appla bu telefon ile 100 milyondan fazla satış yapmayı hedefliyor.

Son yılların en dikkat çekici akıllı telefonlarını üreten Apple’ın satışları yüksek maliyeti sebebiyle düşmüş durumda. Güçlü ekonomiye sahip ülkelerde oldukça iyi satışlar yapan Apple; ekonomisinde zorluk yaşayan ülkelerde satış yapmakta zorlanıyor. Bu nedenle ürettiklerini zengin ülkelerde daha ciddi bir reklam seviyesine çıkarmayı hedef edinen Apple’ın son telefonu iPhone 13’ten beklentiler bir hayli büyük.

iphone-13-icin-appledan-dudak-ucuklatan-siparis-1.jpg

Sonbahar aylarında piyasalara sürüleceği belirtilen iPhone 13’ün 100 milyondan fazla satılabileceği ve bu hedefte olduğu belirtilen Apple’ın gerekli çalışmalara hız verdiği öğrenildi. Öte yandan Apple’ın bundan sonra A15 işlemci kullanacak olması da şimdiden bu işlemciye olan talebi arttırdı. Söylentilere göre şimdiden 100 milyondan fazla A15 işlemcinin sipariş edildiği belirtildi.

iPhone 13’te A15 İşlemci Etkisi!

iPhone 13 için üretimlerine başlayan Apple ilk etapta 95 milyonluk bir üretim hedefliyordu; ancak A15 işlemcilere olan ilginin gittikçe büyümesi sebebiyle şirket karar değiştirerek 100 milyon bandını aşmayı hedefliyor. Özellikle A15 işlemcinin bu kararda etkili olduğu öğrenilirken; Apple’ın iPhone 13 ile rekor kırması bekleniyor. Bu hedefi koyan firmanın Sonbahar ile birlikte büyük bir satışa hazırlandığı ifade edildi.

TSMC A15 İşlemcili Telefonlarda da Çip Üretimi Yapacak!

Apple’ın birlikte iş yaptığı çip üreticisi TSMC’nin A15 için de çip üreteceği öğrenilirken; TSMC’nin Apple’ın üretimlerine öncelik verdiği öğrenildi. Özellikle kullanıcıların yaşadıkları çip sorunları nedeniyle bazı noktalarda sert eleştirilen TSMC ile yaptığı anlaşmada sorun yaşamak istemeyen Apple; yüksek kaliteli ürünlerini yine bu çip üreticisi şirketle yapmak istiyor. Öte yandan TSMC en son Arizona’da yeni bir üretim alanı için inşaat çalışmalarına başladı. Bu üretim alanının 5 nm’lik kocaman bir bölge olacağı belirtildi.

a15-4907.jpg

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company açılımına sahip olan TSMC; Tayvan merkezli çip üreten bilindik firmalardan bir tanesi… Dünyanın en büyük bağımsız çip üretici firması olarak kabul edilen TSMC 1987 yılından beri büyüyerek yoluna devam ediyor.