iPhone Wi-Fi Sorunu iOS 14.7 ile Birlikte Çözüldü!

iPhone Wi-Fi Sorunu iOS 14.7 ile Birlikte Çözüldü!

iPhone modellerinde yaşanan bazı Wi-Fi sorunlarının iOS 14.7 ile giderildiği açıklandı. Bu sorunun kaynağını keşfeden kişi ise araştırmacı Carl Schou olmuştu. Schou’nun gündeme getirdiği soruna Apple tarafından çözüm üretildi.

Geçtiğimiz aylarda araştırmacı Carl Schou, iPhone modellerinin yaşadığı Wi-Fi sorununu gündeme getirmişti. Schou yaptığı araştırmada bulduğu bu ilginç sorunun kaynağını temelini ise şöyle aktarmıştı. Schou’ya göre iPhone modellerinin “%p%s%s%s%s%n” SSID’e sahip Wi-Fi ağlarına bağlanamıyordu. Bununla birlikte iPhone’nun hiçbir ağa bağlanamadığını da belirtmişti.

iphone-wifi-sorunu-2.jpg

Carl Schou’nun keşfettiği sorun sadece bu değildi. Yapılan araştırmalarda sorunun daha da ciddi olduğu ortaya çıktı. Schou yaptığı araştırmada iPhone modellerinin ağ isminde “%” karakteri bulunan ağlara bağlanamadığını tespit etmişti. Bunun yanında ağlar arasında “%secretclub%power” isimli ağlara bağlanamadığı tespit edilen iPhone telefonlarının bununla birlikte hiçbir ağa bağlanamadığı duyurulmuştu.

Yeni Güncelleme ile Bu Sorun Çözüldü!

iPhone telefonlarda sık sık rastlanan bu sorunlara karşılık harekete geçen Apple’ın yeni güncelleme ile birlikte bu sorunu ortadan kaldırdığı belirtildi. Yaşanan soruna karşılık iOS 14.7 ve iPadOS 14.7 güncellemesine giden Apple’ın bu soruna çözüm bulduğu ifade edildi. İşte Apple tarafından getirilen güncellemede önemli notlar şu önemli açıklamayla kullanıcılara gönderildi: iOS 14.7, iPhone’unuz için aşağıdaki iyileştirmeler ve hata düzeltmelerine gidilmiştir

3139272-810x458.jpg

  • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max MagSade haricinde pil desteğinin yapılması
  • HomePod’da sayaçları yönetme olanağına Ev uygulaması ile sahip olabileceksiniz.
  • Bazı ülkelerde hava kalitesi bilgisi hava durumu ile haritada bulunabilecek. Bu ülkeler; Fransa, Kanada, Hollanda, İtalya, İspanya ve Güney Kore.
  • Podcast için getirilen güncellemeyle birlikte; Podcast arşivlerinde seçim hakkı verilecek. Bu sayede tüm şovlar ile yalnızca takip edilen şovlar arasında tercihler yapılabilecek.
  • Müzik uygulamasında Listeyi Paylaş menü seçeneğinin bulunmaması sorununun çözümü.
  • Yine Dolby Atmos ve Apple Music’te kayıpsız ses biçimlerinin aniden beklenmedik nedenlerle kapanmasına çözüm
  • Bazı iPhone 11 modellerinde yaşanan pil servisi mesajının yeniden başlamada kaybolması sorunu.
  • Mail iletilerini oluşturma sırasında Braille ekranlarının geçersiz bilgiler göstermesi sorunu yine çözülen durumlardan bir tanesi oldu.

Editör