LG TONE Free FP Serisi Tanıtımı Yapıldı! Özellikleri ve Kullanım Deneyimi!

LG TONE Free FP Serisi Tanıtımı Yapıldı! Özellikleri ve Kullanım Deneyimi!

Geçtiğimiz aylarda aldığı şok kararla akıllı telefon piyasasından çekildiğini duyuran LG, aksesuar piyasasında üretimlerine devam ediyor. LG son olarak, 2021 LG Tone Free FB serisini tanıttı. İşte özellikleri ve detayları…

Teknolojik gelişimlerde yeni atılımlar artarken, bununla birlikte rekabet ortamında da ciddi bir yükseliş devam ediyor. Hayatımıza son yıllarda daha çok dahil olan kablosuz kulaklıklar yani diğer adıyla TWS üretiminde kıyasıya bir mücadele devam ederken, markalar sürekli kendilerini geliştirerek yeni ürünleri piyasaya sunmaya devam ediyor. Bu konuda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran LG, geçtiğimiz aylarda akıllı telefon üretiminden çekilerek gücünü biraz daha öncü olduğu alanlara verdi.

LG Tone Free FP Serisinin Özellikleri Neler?

İlk tanıtımlarda ve denemelerde isteklere karşılık bulduğu belirtilen ve bu anlamda beklentileri karşıladığı ifade edilen LG Tone Free FP serisinde önemli değişimlerden biri kulak içi uyumu. Özellikle hareketli yaşamı tercih eden kişiler için biraz daha kulak uyumuna dikkat eden LG, bu konuda beklentiyi karşılamış görünüyor. Bu kulaklığın bir diğer özelliği ise gürültü engellemesi… Bu konuda oldukça güçlü bir yapı ortaya çıkaran yeni seri ile dışarıdaki gürültülerden kurtulmak mümkün hale geliyor.

ancli-lg-tone-free-2021-kablosuz-kulaklik-serisi-tanittildi-2-1280x720.jpg

Kulaklığın bir diğer önemli özelliği ise hijyen sağlıyor olması. Teknolojik hijyeni en üst sıralardan kullanan LG; UVnano teknolojisi kullanarak kulaklarda olası sorunların önüne geçmiş gibi görünüyor. Bu teknoloji ile birlikte kulaklıklarda biriken bakterilerin % 99,9 kadarının yok edildiği yapılan testlerde ortaya çıktı.

LG’nin En Başarılı Kulaklıklarından Biri!

LG’nin tanıttığı yeni seri; özel bir iş birliği çerçevesinde üretildi. Seviye atlamak için yüzlerce kişi üzerinde çalışmalar yapan ve bu anlamda iş birliğine giden LG, yüzlerce kulak yapısını inceleyerek tasarlama yaptı. Yapılan bu incelemeler sonrasında üretilen LG’nin yeni kulaklık serisi piyasada bulunan diğer kulaklıklara nazaran öne geçmiş durumda. Yeni seride önemli bir dikkat çekilen konu ise kulaklık sapının 4,4 milimetre daha da kısaltılmış olması. Bu sayede koşu ve yağmurlu havalarda kulaklığın daha konforlu kullanılabilmesi sağlanıyor.

eprice-1-11abeab56c1d02332ab07b8a4ae918db.jpg

Daha net ve güçlendirilmiş baslar ile ön plana çıkan yeni kulaklık serisinde Meridian Audio ve 3D ses teknolojisi bulunuyor. Bu sayede daha gerçekçi bir kullanım ve deneyim sunan yeni serinin LG’nin en başarılı kulaklıklarından birisi olarak gösteriliyor.

En Önemli Özelliklerinden Biri: Fısıltı Modu!

Kablosuz kulaklılarda en dikkat çeken analizlerden bir tanesi kalabalık ortamlarda yapılan görüşmeler oldu. Bu bağlamda sesin daha sağlıklı karşı tarafa iletilebilmesi için fısıltı modu olarak isimlendirilen yeni bir özellik kulaklığa eklendi. Bu mod ile sağ kulaklık mikrofon olarak kullanılabilir ve dileyen ağzına yakın tutarak bu kulaklık ile daha kaliteli bir iletişim kurabilir.

Ağustos Ayında Satışa Sunulmaya Başlanacak!

lg.jpg

LG Tone Free FP serisinin Ağustos ayında satışa çıkacağı belirtildi. Bu serinin üç farklı renkte üretileceği belirtildi: kömür siyahı, inci beyazı ve altın renkleri. Bu kulaklıkların ayrıca 3 farklı versiyonu bulunmakla birlikte 0 üç versiyon ise FP5, FP8 ve FP9 olacak…