Renault yeni nesil Toros modelini Zoe’nin yerine getirecek

Renault yeni nesil Toros modelini Zoe’nin yerine getirecek

Renault Toros modelinin yeniden ülkemizde satışa çıkacağı söylentileri hergün şiddetini artırarak devam etmekte. Son olarak Zoe'nin yerine Toros modelinin üretileceği söylentileri oraya atıldı. Peki Renault Toros için son gelen bilgiler ve fiyatlar neler?

Son dönemde ülkemizde satış rekorları kıran Renault 12 ya da diğer adıyla Toros modeli yenilenmiş efsane bir tasarımla yeniden satışa çıkmaya hazırlanıyor.

Ortaya çıkan haberlerin ardından Renault Toros tutkunlarını büyük bir heyecan sarmış herkes modelin ne zaman ülkemizde satışa çıkacağını merak ediyordu.

Otomobil kulislerinde konuşulan ilk bilgilere göre Renault, yeni nesil Toros modelini Zoe’nin yerine getirecek.

Yani iddialara Renault Zoe’nin satıldığı pazarlarda 2023 sonu itibariyle elektrikli Toros satılmaya başlanacak.

Fransa kaynaklı bilgilere göre Renault, yeni R12 modelini önümüzdeki yılın sonlarına doğru satışa sunmuş olacak. Renault’un yeni nesil Toros için işaret ettiği pazarlardan birisi de Türkiye.

Hatırlanacağı üzere Renault markasının hayata geçirdiği fabrika çıkışlı ikinci el araç dönemi, 2023 yılında başlayacak.

Öte yandan Renault, Fransa'daki Flins fabrikasında daha önce başlattığı 'Refactory' uygulamasını ülkemize getirmek için kolları sıvadı.

Fransız üretici, söz konusu uygulamayla ikinci el otomobillerini yenileyip uygun fiyata yeniden satışa çıkarıyor.

Bu gelişmelerin ardından ise ortaya sürpriz bir iddia daha atıldı… Aktarılan iddianın detaylarına göre Renault, efsane model Toros’u da yenileyip ikinci el pazarına yeniden sürecek.

Yani yeni bir Renault Toros modelinden ziyade eski modelleri revize edip ikinci el piyasasına sunacağı konuşulanlar arasında.

Renault tarafında otomobil tutkunlarını heyecanlandıran gelişmeler yaşanırken dev markanın yetkililerinden şu ana kadar resmi bir açıklama gelmedi.

Ortaya atılan 2023 Renault Toros ve ikinci el Renault Toros iddiaları ile ilgili bir açıklama geldiğinde sizlerle paylaşmış olacağız